Konsolda PS5’e özel olan Ghostwire: Tokyo, 2022 yılına ertelendi

Tango Gameworks’ün konsolda PS5’e özel olan aksiyon-macera oyunu Ghostwire: Tokyo, 2022 yılına ertelendi. Geliştirici, gecikmenin ana nedenlerinden biri olarak pandemi nedeniyle ekibin sağlığını korumaya odaklanmalarını gösteriyor.

Tango Gameworks’ün bulunduğu Japonya’da virüs tehdidi ve Temmuz ayında gerçekleşmesi planlanan Olimpiyat Oyunları nedeniyle planlar hâlâ değişmeye devam ediyor. Geliştirici, Twitter‘dan yaptığı açıklamada hayranlara sabrı için teşekkür etti ve önümüzdeki aylarda Ghostwire: Tokyo hakkında daha fazlasını göstereceğine dair söz verdi. Ayrıca erteleme kararının kendilerine Ghostwire dünyasını tam olarak hayal ettikleri gibi hayata geçirme fırsatı vereceğini ekledi.

Ghostwire: Tokyo, birinci şahıs aksiyon ve korku karışımı olacak

Ghostwire: Tokyo

Ghostwire: Tokyo’da şehir nüfusunun %99‘u bir anda ortadan kaybolduktan sonra uğursuz ve ölümcül doğaüstü güçler tarafından istila ediliyor. Oyuncular, önemsedikleri her şeyi kurtarmak ve halkın kayboluşunun arkasındaki karanlık gizemi çözmek için savaşırken güçlü paranormal yeteneklere sahip olup ve onları geliştirecekler. Birinci şahıs aksiyon ve korku karışımı, Tokyo ortamında umut vadeden korku deneyimleri sunmak için Shinji Mikami’nin Resident Evil serisindeki geçmişinden yararlanıyor. Resident Evil serisinin yaratıcısı olan Mikami, aynı zamanda Tango Gameworks’ün kurucusu.

Daha önce Ghostwire: Tokyo’nun 2021’de piyasaya sürülmesi planlanıyordu ve aslına bakılırsa stüdyonun yeni oyununun ertelenmesi büyük bir sürpriz olmadı. Çünkü yönetmen Ikumi Nakamura’nın (sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrıldı) oyunu ilk kez 2019’da Bethesda’nın E3 panelinde görücüye çıkarmasının ardından proje hakkında neredeyse hiçbir şey duymadık. Tango Gameworks, The Evil Within oyunlarıyla tanınıyor ve yeni oyunları korku motifleri içerse de daha çok bir aksiyon-macera oyunu olarak karşımıza çıkacak.

Ghostwire: Tokyo, yayıncı Bethesda’nın Microsoft tarafından satın alınmasından önce PS5 için yapılan bir başka anlaşmaydı. Oyun, tıpkı Deathloop gibi anlaşmaya sadık kalarak konsolda Sony’nin konsoluna özel olarak piyasaya sürülecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.