Deathloop, sadece bir yıl boyunca konsolda PS5’e özel kalacak

Deathloop, sınırlı süreliğine konsolda PS5’e özel olarak duyurulmuştu. Sony’nin konsoluna özel bu ayrıcalığın ne zaman sona ereceği açıklanmamıştı. Sonunda Arkane Studios’un heyecanla beklenen birinci şahıs nişancı oyunu için yapılan anlaşmanın sona ereceği tarih belli oldu.

Microsoft’un ZeniMax Media’yı satın almasının ardından Deathloop ve Ghostwire Tokyo‘nun geleceği merak ediliyordu. Ancak Microsoft, Sony ile yapılan sözleşmeye uymak zorunda kaldı. PlayStation State of Play sırasında yayınlanan dokuz dakikalık oynanış videosunun sonuna doğru Deathloop’un PS5’in yanı sıra PC’ye geleceği ancak piyasaya sürüldükten sonraki bir yıl boyunca (14 Eylül 2022’ye kadar) diğer konsollara çıkmayacağı doğrulandı.

Deathloop

Deathloop, oyuncuların Blackreef adasında mahsur kalan Colt adlı bir suikastçının yerine geçtiği hızlı tempolu bir nişancı oyunu olacak. Ancak Colt, sadece gün bitmeden önce adanın dört bir yanındaki 8 kilit hedefi ortadan kaldırabilirse sona erebilecek sonsuz bir zaman döngüsüne hapsolmuştur. Kahramanımız, ada sakinlerinin yanı sıra tek görevi Colt’u ortadan kaldırmak olan Julianna adında başka bir suikastçı tarafından da aranıyor.

Geçtiğimiz günlerde State of Play canlı yayınında oynanışa daha derin bir bakış sunulmuştu. Görüntüler, oynanış mekaniklerini, Karnesis ve Shift gibi birçok yeteneği ve oyuncuların döngü yeniden başlamadan önce zamanı iki kez geri almalarına olanak tanıyan tekrar sistemini ortaya koyuyordu. Deathloop gizlilik odaklı hedeflerin yanı sıra yoğun çatışmaların yaşandığı aksiyon dolu sahneler içeriyor. Yaklaşık 9 dakikalık oynanış videosuna ve diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Deathloop, 14 Eylül‘de PS5 ve PC için gelecek. Sony, her ne kadar Deathloop ve Ghostwire Tokyo’yu kurtarsa da; Starfield, The Outer Worlds 2 ve sonraki birçok oyun PS5’e gelmeyecek. Microsoft bundan sonrasında platforma özel oyunlarla Xbox Series ve Series S konsollarını daha cazip hale getirmeye çalışacaktır.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.