Hideo Kojima, Death Stranding Director’s Cut isminden memnun değil

Death Stranding Director’s Cut, oyunun yeni nesil sürümü olarak Eylül ayında oyuncularla buluşacak. Ancak yönetmen Hideo Kojima, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, PS5’e özel sürümün Director’s Cut adlandırılmasının yanlış olduğunu öne sürdü.

Hideo Kojima, oyunun neden Director’s Cut (yönetmenin kurgusu) olarak adlandırılmaması gerektiğini açıklayan bir tweet dizisi paylaştı. Başarılı geliştirici, “Yönetmenin kurgusu, bir filmde yönetmenin düzenleme hakkına sahip olmadığı ya da çalışma süresinin kısaltılması gerektiği için isteksizce yayınlanmış olan kısaltılmış versiyona ek bir düzenlemedir. Oyuna kesilen şeyler değil, ek olarak üretilen şeyler dahil edildi. Delector’s Plus? O yüzden benim görüşüme göre ‘Director’s Cut’ demekten hoşlanmıyorum.” dedi.

Sony ve Hideo Kojima arasında ipler geriliyor mu?

Görünüşe bakılırsa Hideo Kojima, Death Stranding’in PS5 sürümünün isimlendirme sürecine dahil olmadığını ima etmeye çalışıyor. Sony, genişletilmiş veya yeni nesil sürümlere genellikle bu adı verse de; yönetmen isimlendirmeden pek memnun görünmüyor. Aslında bu konuya içerlemesi, Sony ile arasında bazı anlaşmazlıklar olduğuna işaret edebilir.

Geçtiğimiz haftalarda Kojima ve Xbox arasında gerçekleşebilecek bir iş birliğine işaret eden söylentiler ortaya çıkmıştı. İddiaya göre geliştirici, bir sonraki oyununu yayınlaması ve gelişimine yardımcı olması için Microsoft ile yapılacak anlaşmaya yönelik bir niyet mektubu imzaladı. Bu, Microsoft’un bir sonraki Hideo Kojima oyununu yayınlayacağına ve geliştiricinin Azure bulut hizmetleri gibi Microsoft kaynaklarını kullanmasına izin verecek olan anlaşmanın imzalanacağına işaret ediyordu. Şimdilik konuşmak için erken ancak Kojima’nın isim konusunda çıkışması ve ders niteliğinde bir açıklama yapması, Sony’ye atılan bir taş olarak nitelendirilebilir.

Death Stranding Director’s Cut, 24 Eylül 2021’de PS5’e özel olarak gelecek. Yeni nesil sürüm hakkında bilinen tüm detaylara buradan erişebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.