The Last of Us 3 şu anda konsept aşamasında ve henüz bir hikayesi yok

Naughty Dog bir gün The Last of Us 3 ile karşımıza çıkacak. Ancak oyuncuların hevesle beklediği devam oyunu şu anda aktif olarak geliştirilmiyor.

The Last of Us Part 2’nin geliştirme sürecini detaylandıran Grounded II belgeselinde konuşan eş başkan Neil Druckmann, yeni oyunun sadece konsept aşamasında olduğunu ve henüz bir hikayesi bile olmadığını doğruladı.

Druckmann, üçüncü bir oyunu yıllardır keşfetmek istediğini ancak kendisini heyecanlandıracak bir şey düşünemediğini söyledi. Artık bunun değiştiğini söylüyor:

“Bir hikayem yok ama konseptim var. Bana göre bu, 1 kadar heyecan verici, 2 kadar heyecan verici, kendine has bir şey ve şimdilik 3’e geçiş için bir çizgi var. Yani bu hikayenin muhtemelen bir bölümü daha varmış gibi geliyor.”

The Last of Us, Tommy

The Last of Us 3 söylentilerinin perde arkası ortaya çıktı

Söylentiler, Druckmann’ın 2021’de Part 2’den sonra geçen bir hikaye yazdıklarını söylediği bir röportajla başladı. Bunun The Last of Us Part 3 olduğu düşünülüyordu.

Ancak The Last of Us Part 2’nin yapımını ayrıntılarıyla anlatan bir belgeselde, yönetmen bunun aslında Joel’in kardeşi Tommy’nin başrolde olduğu bir hikaye olduğunu açıkladı.

Naughty Dog’un planlarında yeni oyunun yer alması iyi bir haber. Druckmann geçen yıl The Last of Us 3 için Sony’den herhangi bir baskı gelmediğini ve ikinci oyunun zaten iyi bir son olduğunu söyleyerek hayranları endişelendirmişti.

The Last of Us 2 Remastered

The Last of Us Part 2: Remastered’ın PS5’e gelişinin ardından Naughty Dog’un bir sonraki oyunu hâlâ gizemini koruyor. Bir sonraki proje olan The Last of Us Online geçtiğimiz yılın Aralık ayında iptal edilmişti

Öte yandan geliştirici, Uncharted serisine son dokunuşu yaptığını ve sevilen aksiyon macera serisiyle işinin bittiğini açıklamıştı. Belki de yepyeni bir IP ile karşımıza çıkabilirler.

The Last of Us’ın geleceğine dair daha fazlası ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.