LEGO Horizon Adventures neden Xbox’a gelmiyor? Guerrilla Games’ten kaçamak cevap

LEGO Horizon Adventures, Summer Game Fest etkinliğinde ortaya çıkan sürprizlerden biriydi. İlginç bir şekilde oyun, Xbox dışında tüm platformlara gelecek.

GameFile‘dan Stephen Totilo’ya konuşan anlatı yönetmeni James Windeler, PS5, PC ve Nintendo Switch için geliştirilen oyunun neden neden Xbox sürümüyle çıkmayacağına açıklık getirdi.

Windeler’a göre Sony’nin LEGO Horizon Adventures’ı Nintendo Switch’e taşımasının nedeni, aile dostu bir oyun olması ve daha genç kitleleri hedeflemesi.

Ancak Xbox Series X|S sürümlerinin neden düşünülmediği sorulduğunda ise Guerrilla Games’in PS5 konsolunun sınırlarını zorlamaya odaklandığını söyledi.

Geliştirici ayrıca LEGO Horizon Adventures’ın PS5’te harika görünmesini ve yüksek performans göstermesini hedeflediklerini belirtti. Aslına bakılırsa bu, alakasız bir cevaptı.

Üstelik oyunun PS4’te olmama nedeni de aynı. Xbox Series X|S, PS5 kadar güçlü olmasına rağmen sanki yetersiz bir konsolmuş gibi lanse ediliyor. Ancak sorunun gerçek cevabını hepimiz biliyoruz, değil mi?

Sony kendi platformunu öne çıkarmak için rakibini bir kez daha devre dışı bırakmaya çalışmış gibi görünüyor. Windeler, şirketin şu anda Xbox hakkında duyuracağı hiçbir şey olmadığını ekledi.

Lego Horizon Adventures

Belki de LEGO Horizon Adventures sadece sınırlı süreliğine Xbox’ı es geçecektir. Eğer konuya daha “mantıklı” bir açıklama getirilirse sizlerle paylaşacağız.

Aloy’un maceralarını kendine has mizahıyla anlatacak olan oyun, yıl sonuna doğru oyuncularla buluşacak. Hem yerel çok oyunculu hem de çevrimiçi çok oyunculu olarak iki kişi kooperatif oynanabilecek.

Summer Game Fest 2024’te paylaşılan ilk fragmanı buradan izleyebilirsiniz. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.