Life is Strange: Remastered Collection, 2022 yılına ertelendi

Deck Nine, Life is Strange: Remastered Collection‘ın çıkış tarihinin ertelendiğini ve gelecek yıla kaldığını duyurdu. Serinin oyunlarını bir araya getiren koleksiyon, pandemi sürecinin getirdiği zorluklar nedeniyle ertelenen oyunlar arasına katıldı.

Deck Nine oyunun Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, pandeminin zorlu şartları nedeniyle ekip üzerindeki her türlü baskıyı hafifletmek için koleksiyonu 2022’ye erteleme kararı aldıklarını ortaya koyuyor. Life is Strange: Remastered Collection’ın normal şartlarda 30 Eylül’de PC, PS4, PS5, Xbox Series X/S, Xbox One, Stadia ve daha sonraki bir tarihte Nintendo Switch için çıkması planlanıyordu.

Life is Strange: True Colors gecikmeyecek

Life is Strange: True Colors

Deck Nine, serinin bir sonraki oyunu olan Life is Strange: True Colors‘ın daha önce duyurulan tüm platformlarda 10 Eylül’de piyasaya sürme planlarının ertelenmediğini ve yarın yeni bir fragmanın yayınlanacağını doğruladı. Oyunun renkli dünyasını tanıtan önceki fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Ek olarak, oyunun lansman sonrası içeriği olan Wavelengths, 30 Eylül’de hem bağımsız olarak hem de oyunun Ultimate Edition sürümünün bir parçası olarak yayınlanacağı belirtildi. Life is Strange: Wavelengths DLC’si, True Colors’daki olaylardan bir yıl öncesini konu alıyor ve ana oyunda destekleyici bir karakter olan Steph Gingrich‘e odaklanıyor.

True Colors, yeni bir ana karakter ve heyecan dolu bir gizemle gelecek. Oyuncular, serinin yeni oyununda, sahip olduğu doğaüstü güçler sayesinde diğer insanların yoğun duygularını farklı renklerde parlayan hareler olarak gören ve onları deneyimleyebilen, hissedebilen ve değiştirebilen Alex Chen olarak oynayacak. Bu lanetini uzun zamandır bastırmakta olan Alex, erkek kardeşi bir kazada ölünce, gücünü kullanarak gerçekleri ve küçük kasabanın sakladığı karanlık sırları ortaya çıkaracak.

Life is Strange: Remastered Collection, orijinal Life is Strange’in ve devam oyunu Before the Storm’un bir derlemesi olarak gelecek. Her iki oyun da grafiksel ve görsel iyileştirmelere ek olarak, yüz hareket yakalama performanslarıyla daha geliştirilmiş animasyonlara sahip olacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.