Sony, Crunchyroll’u premium PS Plus ayrıcalığı olarak değerlendirebilir

Sony Pictures bünyesindeki Funimation Group, 5 milyonu aşkın abonesi olan anime yayın hizmeti Crunchyroll‘u satın almak için milyar dolarlık bir anlaşma imzaladığını duyurmuştu. Eurogamer’ın güvenilir kaynaklarından gelen bilgilere göre konsol devi, yeni hizmeti bir premium PS Plus ayrıcalığı olarak değerlendirmeyi düşünüyor.

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan daha önce şirketin PS Plus’ı daha kazançlı hale getirmeyi ve hizmete daha fazla değer katmayı planladığını söylemişti. Ryan ayrıca Sony’nin Xbox Game Pass‘e bir cevabı olacağını söylese de, şirketin oyunların ötesine geçmeyi planlayıp planlamadığını açıklamamıştı. Sony’nin bazı ülkelerde PS Plus için ‘Video Pass’ adlı bir ayrıcalığını test ettiği biliniyor.

Sony, PS Plus hizmetini parlatmak için adım atabilir

Sony, Crunchyroll, Funimation

Crunchyroll’un anlaşmanın ardından Sony’nin yayın hizmeti olan Funimation bünyesine katılacağı bildirilmişti. Sony Pictures CEO’su Tony Vinciquerra, iki anime hizmetini tek bir çatı altında birleştirme amaçlarının en kısa sürede tümleşik bir anime abonelik deneyimi geliştirmek olduğunu açıkladı. Ancak söylentiler doğruysa Crunchyroll, PS Plus aboneliğinin premium ayrıcalıklarından biri haline gelerek hizmeti cazip kılma amacıyla kullanılabilir.

Sony, mevcut hizmeti Funimation ile anime yayın pazarında zaten önemli bir oyuncu. Bugün şirket, amacının birleşik bir abonelik deneyimi yaratmak olduğunu ve bağlantılı bir ücretli seçeneğin de planları arasında olduğu öne sürüldü. Eğer PS Plus planlara dahil edilirse, kullanıcılara ek bir ücret karşılığında anime yayın hizmeti de sağlayabilir.

Crunchyroll, 200’den fazla ülkede 5 milyonu aşkın abone ve 120 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip bir hizmet olarak Sony için önemli bir koz. Konsol devinin anime yayın platformunu ne şekilde değerlendireceğini merakla bekliyoruz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.