eFootball 2022’nin v1.0.0 güncellemesi önümüzdeki yıla ertelendi

eFootball 2022 için önümüzdeki hafta yayınlanması planlanan v1.0.0 güncellemesi ertelendi. Konami, yamanın 2022 yılının İlkbaharında yayınlanacağını duyurdu. Güncelleme yayınlandıktan sonra kullanılabilecek öğeleri içeren Premium Oyuncu Paketi için yapılan ön siparişler iptal edildi.

eFootball 2022 v1.0.0 sürümü, oyuncuların kendi takımlarını oluşturmak için Match Pass sistemi aracılığıyla oyuncu edinebilecekleri bir Takım Oluşturma Modu getirecekti. Bu takım, daha sonra platformlar arası eşleştiri destekleyen Çevrimiçi Liglerde kullanılabilecekti.

eFootball 2022 v1.0.0 oyunun tam sürümü olacaktı

eFootball 2022, Barcelona

İptal edilen v1.0.0 güncellemesi aynı zamanda eFootball 2022’nin tam sürüm olarak gelişini temsil ediyordu. Maalesef yeni sürüm için önümüzdeki yıla kadar beklemek zorundayız. Öte yandan kış aylarında başlaması gereken profesyonel ve amatör espor turnuvaları da erteleme kararının ardından iptal edilebilir.

Konami, resmi sitesinden yaptığı açıklamada, “Orijinal bir takımla güçlendirip oynayabileceğiniz yeni bir mod ve mobil cihazlar için destek de dahil olmak üzere 11 Kasım 2021‘de oyuna yeni içerik getirecek bir güncelleme sunmak için özenle çalışıyorduk. Ne yazık ki kullanıcılarımızın beklentilerini karşılayacak kalitede bir ürün teslim etmek için daha fazla zamana ihtiyaç olduğu sonucuna vardık ve güncellemeyi ertelemeye karar verdik.” dedi.

Premium Oyuncu Paketi (Premium Player Pack) için ön sipariş veren oyuncuların satışları iptal edilecek ve otomatik geri ödeme yapılacak. Ancak siparişleri iptal edilen PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC oyuncularının eFootball 2022’yi oynamaya devam edebilmeleri için yeniden indirmeleri gerekecek. Kayıt verilerinin oyunun sunucularında depolanıyor ve değişiklikten etkilenmeyecek. Yani kazandığınız GP’leri, tamamladığınız etkinlikleri ve oynadığınız çevrimiçi maçların sonuçlarını kaybetmeyeceksiniz.

Konami, Premium Oyuncu Paketi’ni inceleyerek daha sonraki bir tarihte yeniden sunmayı düşünüyor. Ayrıntılar, ilerleyen zamanlarda açıklanacak. eFootball, yayınlandıktan sonra oyuncuların yoğun tepkisiyle karşılaştı ve Konami, oyunculardan özür dileyerek, oyunu düzelteceğini belirtti. Ancak şimdiye kadar sözünü tutma yolunda etkili bir adım atamadı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.