Lost Soul Aside, Sony tarafından 2024’te yayınlanacak: İşte oynanış fragmanı

PlayStation China Hero Project girişimi kapsamında geliştirilen Final Fantasy tarzı aksiyon RPG oyunu Lost Soul Aside, 2024 yılının başlarında gelecek.

İlk olarak 2016’da sınırlı süreliğine PS4’e özel olarak duyurulan Lost Soul Aside uzun bir sessizliğe gömülmüştü. Sony Interactive Entertainment, Ultizero Games tarafından geliştirilen oyunu PS5, PS4 ve PC için yayınlayacak.

Sony’nin yayıncı rolüne geçtiğinin duyurulmasıyla birlikte oyun için yeni bir oynanış fragmanı yayınlandı. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

Lost Soul Aside’ın yeni fragmanı oynanış görüntülerine de yer veriyor. Genel olarak mekanikler, Final Fantasy ve Devil May Cry benzeri bir oyunun yolda olduğunu gösteriyor.

Sony, oyunun tek geliştiricisi Yang Bing’e anlaşma teklif ettikten sonra geliştirme süreci başladı. Şu anda proje üzerinde Bing’in liderlik ettiği Ultizero Games ekibi çalışıyor.

Aksiyon RPG oyunu ilk olarak 2018 yılına planlandı. Ancak daha sonra sürekli ertelendi ve stüdyo 2021’de Lost Soul Aside’ın PS5 konsollarına da geleceğini duyurdu.

Lost Soul Aside

Lost Soul Aside, konsolda PlayStation’a özel olacak

Sony’nin yayıncı olması oyunun konsolda PlayStation’a özel olacağına işaret ediyor. Fragmandaki oyun motorundan elde edilen sahnelerin PC’de kaydedilmesi de bunu destekliyor.

Bununla birlikte, 2024’ün başlarına planlanması PS4 sürümünün iptal edilebileceği anlamına gelebilir. Yine de henüz platformlar net olarak açıklanmadı ve resmi duyuru geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

Lost Soul Aside, bilim kurgu, kılıç ve süper güçlerin bir arada var olduğu bir fantezi dünyasında geçiyor. Aksiyon RPG oyunu, kazara simbiyont Arena ile birleşen Kazer’ın hikayesini anlatıyor.

Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyunun ana kahramanı, Final Fantasy 15’teki Noctis karakterinden modellendi. Projenin arkasında PlayStation’ın Çinli geliştiricileri destekleyen China Hero Project girişimi var.

Lost Soul Aside’ın çıkış tarihi ve yeni görüntüleri ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.