Mafia serisinin geliştiricisi Hangar 13’ün 53 milyon dolarlık oyunu iptal edildi

Take-Two Interactive, son gelir toplantısında 53 milyon dolara mal olan bir oyunu yakın zamanda iptal ettiğini açıkladı. Mafia serisinin geliştiricisi Hangar 13’ün oyunu “Volt” kod adıyla geliştiriliyordu.

2K Games, geliştirme sürecindeki çeşitli teknik zorluklar ve pandeminin devam eden etkileri nedeniyle oyunu iptal etme kararı aldı. Adı açıklanmayan oyunun 2017’den beri geliştirilmekte olduğu, süper kahramanlar ve çevrimiçi modlar içerdiği bildirildi.

Hangar 13, arcade tarzı bir kooperatif bir oyun üzerinde çalışıyordu

Kotaku‘ya konuşan kaynaklar, projeyi Tanklar, Şifacılar ve nişancılar gibi klasik RPG rollerini içeren arcade tarzı, üç oyunculu kooperatif bir oyun olarak tanımladı. Oyunun kod adının Voltron’un kısaltılmış hali olduğu bildiriliyor. Ancak projenin aynı adı taşıyan animasyon dizisine bağlı olup olmadığı belli değil.

Hangar 13’ün 53 milyon dolara patlayan projesi, geliştiriciler için oldukça önemliydi. Volt, stüdyonun iptal edilen diğer IP’si Rhapsody’den sonra toparlanma umuduydu. Projenin iptali, işini kaybetmekten endişelenen 200 çalışanı etkileyebilir. Stüdyonun başkanı Haden Blackman, personele gönderdiği bir e-postada, 2K Games’in oyunun ticari olarak uygun bulmadığını ve iptal etmeye karar verdiğini açıkladı.

Blackman, Hangar 13’teki çalışanların gelecekte başka projeler üzerinde çalışmaya devam edeceğini de ekledi. Bu açıklama, geliştiricinin başka projeleri olabileceğini ve “Volt”un iptal edilmesine rağmen, çalışanların hâlâ seçeneklerinin olacağını gösteriyor.

Mafia geliştiricisinin bir sonraki projesinin ne olacağı bilinmiyor. Ancak iptal edilen yüksek maliyetli oyun, stüdyoyu Take Two’nun diğer şirketleri arasında geriye atabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.