Mass Effect 5, üçlemenin tecrübeli geliştiricilerine emanet

BioWare, Mass Effect 5 üzerinde çalıştığını duyursa da konsept görselleri ve kısa teaser fragmanları dışında oyun hakkında herhangi bir detay vermedi.

Bilim kurgu temalı aksiyon RPG serisinin hayranları, özellikle Dragon Age: Dreadwolf’u da etkileyen gecikmelerin ardından Mass Effect 5’in geleceğine dair endişelendiler.

Ancak yeni oyunun proje direktörü Michael Gamble, yakın zamanda X/Twitter’daki bir yoruma yanıt olarak kaygıları gidermeye yardımcı olacak bir mesaj yayınladı.

Mass Effect 5, serinin emektarları tarafından geliştiriliyor

Bir kullanıcı, Mass Effect 5 ekibi hakkında yorum yaparak neredeyse tamamının orijinal üçlemenin tecrübeli geliştiricilerinden oluştuğunu öne sürdü.

Ancak bazı kullanıcılar bu konuda şüpheliydi. Çok geçmeden Gamble öne çıktı ve baş yapımcı, sanat yönetmeni, yaratıcı yönetmen ve oyun yönetmeninin üçlemenin emektarları olduğunu doğruladı.

Mass Effect hayranları için çok iyi bir haber! Orijinal üçleme, oyun tarihinin en iyi serilerinden biri olarak kabul ediliyor. Her ne kadar üçüncü oyun ve sonu tartışmalı olsa da…

Mass Effect 4, MR7

Devam oyununun şimdiye kadarki tanıtımlarında Andromeda galaksisine bazı göndermeler, havalı bir paltoyla yeni miğferli bir N7 karakteri, tanıdık uzaylı ırkların bazı anlık görüntüleri ve birkaç gemi fotoğrafı vardı.

Ayrıca geçtiğimiz ay, geliştirici BioWare’in Dragon Age: Dreadwolf’a odaklanması nedeniyle yeni Mass Effect oyununun hâlâ ön prodüksiyon aşamasında olduğu bildirilmişti. Yani önümüzde yıllar var diyebiliriz.

Mass Effect 5 ne zaman gelir bilemiyoruz ancak orijinal ekiple yine iddialı bir geri dönüş olacak gibi görünüyor. Köklü bir bilim kurgu serisine yeni bir oyunun gelmesi hiç fena olmazdı.

BioWare ve hayranlar, her yıl 8 Kasım’da N7 Günü’nü kutluyor. Geçtiğimiz yılki kutlamaya eşlik eden son teaser fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.