Metal Gear Solid 3 remake ve MGS remaster koleksiyonu duyuruldu

Konami dün gece gerçekleşen PlayStation Showcase etkinliğinde Metal Gear Solid 3 remake’i resmi olarak duyurdu.

Canlı yayında Metal Gear Solid Delta: Snake Eater ismiyle duyurulan oyun PS5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Delta, yapıyı değiştirmeden “değişim” veya “fark” anlamına geliyor.

Yayıncı, Metal Gear Solid 3 remake’i orijinaline sadık bir yeniden yapım olarak tanımlıyor. Yeni nesil oyuncular ve hayranlar, Big Boss ile unutulmaz askeri casus Snake’in maceralarını başlangıç hikayesinde deneyimleyebilecek.

PlayStation Showcase sırasında gösterilen fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz. Ne yazık ki tanıtımda oynanış görüntülerine ve çıkış tarihine yer verilmedi.

Metal Gear Solid Master Collection Vol. 1 Sonbaharda geliyor

Konami ayrıca Metal Gear Solid, MGS 2 ve MGS 3’ün yer aldığı Metal Gear Solid remaster koleksiyonunu da onayladı. Üçleme sonbaharda oyuncularla buluşacak.

Şirkete göre geliştirme ekibi, hayranların Metal Gear serisini en yeni platformlarda deneyimleyebileceği bir oyun yaratmaya çalışıyor. Henüz koleksiyonun çıkış tarihi de net değil.

Serinin 35. yıl dönümünü kutlayan en eksiksiz derleme olan Metal Gear Solid: Master Collection hayranların oyunları ilk kez piyasaya çıktıkları haliyle oynamalarına olanak tanıyacak.

Uzun zamandır süregelen söylentilerin MGS hayranlarını sevindiren duyurular geldi. Gizlilik odaklı aksiyon serisi kapsamlı bir remaster ve bir remake ile geri dönüyor. Artık derin bir ‘oh’ çekebiliriz.

Metal Gear Solid 3 remake ve koleksiyona dair daha fazlası açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.