Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain’in PS3 ve Xbox 360 sunucuları kapatılacak

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, tam altı yıl önce PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One ve PC için piyasaya sürüldü. Ne yazık ki her güzel şeyin bir sonu var. Konami, oyunun PS3 ve Xbox 360 sunucularının 31 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla kapatılacağını duyurdu.

Oyunun PS4 ve Xbox One sürümleri o tarihten sonra da çevrimiçi olarak oynanabilecek ve tüm DLC içeriği dijital mağazalarda yer almaya devam edecek. Öte yandan PS3 ve Xbox 360 oyuncuları artık Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain’in oyun içi mağazasından ürün satın alamıyor. Ayrıca 30 Kasım’dan itibaren Metal Gear Online ile ilgili tüm DLC’ler de platformların dijital mağazalarından kaldırılacak.

Metal Gear Solid 5’in PS3 ve Xbox 360 sürümleri satıştan kaldırılacak

Oyuncuların önceden satın almış olduğu tüm içerikler, oyunun PS3 ve Xbox 360 sunucuları 31 Mayıs 2022 TSİ 09:00‘da çevrimdışına alınana kadar indirilebilecek. Konami tarafından yayınlanan etkinlik takvimi de oyunun eski sürümlerinin 1 Mart 2022‘de satıştan kaldırılacağını gösteriyor.

Sunucuların kapatılmasıyla birlikte kupalarından birini almak imkansız hale gelecek. “Intruder” kupası, oyunculardan FOB’a (Forward Operating Base) sızma görevinde yer almalarını istiyordu. Bu görev, başka bir çevrimiçi oyuncunun üssüne sızmayı gerektirdiğinden, söz konusu kupa 31 Mayıs’tan itibaren alınamayacak. Haliyle tüm kupaları almayı gerektiren Platin kupa da elde edilemeyecek. Yine de oyunun tüm çevrimdışı modlarına bağlı kupalar, sunucular kapatıldıktan sonra da kazanılabilecek.

Metal Gear Online, oyunun yayınlanmasından bir ay sonra gelmişti. Modun arkasındaki stüdyo olan Kojima Productions Los Angeles, şirketin operasyonlarını merkezileştirmeye çalışması nedeniyle 2015 yılında kapatılmıştı. Konami’nin Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain sunucularının kapatılmasıyla ilgili duyurusuna buradan erişebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.