Minecraft videoları, YouTube’da 1 trilyon izlenmeye ulaştı

Minecraft ile ilgili YouTube videoları toplamda 1 trilyon görüntülemeyi aştı. Sosyal medya platformu, oyunun başarısını, en popüler içerik üreticileri ve çeşitli istatistikler eşliğinde resmi web sitesinde paylaştı.

YouTube, istatistiklere ulaşmak için Minecraft videoları yayınlayan on binlerce içerik oluşturucu ve milyonlarca izleyiciden 12 yıllık günlük yükleme ve görüntüleme verilerini topladı. Ayrıca bu önemli dönüm noktasını kutlamak için YouTube topluluğundaki önemli anlara ve içerik üreticilerine referanslar içeren bir müzik videosu hazırladı.

YouTube, her bir görüntüleme yalnızca bir saniye uzunluğunda olsaydı, bunun 30.000 yıldan fazla görüntüleme süresine denk geleceğini söylüyor. Ayrıca, görüntüleme hızının arttığını ve 2 trilyona ulaşmanın çok uzun sürmeyeceğini öne sürüyor.

Sosyal medya devi, “Verilerimizin gösterdiği gibi, topluluğun 500 milyar görüntüleme oluşturması yaklaşık sekiz yıl aldı, ancak bunu ikiye katlayıp bir trilyona ulaşması yaklaşık iki yıl sürdü. Gelecekte hangi zirvelere ulaştıklarını tahmin etmek zor ancak bu dönüm noktasında olduğu gibi yükselişi izlemek eğlenceli olacak.” diyor.

Minecraft şu anda 200 milyonun üzerinde kopya sattı. Konum tabanlı mobil oyun Minecraft Earth, COVID kaynaklı sorunlar nedeniyle Haziran ayında kapanmıştı. Öte yandan 2020 yılında çıkan Minecraft Dungeons, Şubat ayında desteklenen tüm platformlarda 10 milyon oyuncuya ulaştı.

Mojang Studios, Eylül ayında yayınlanan raporlara göre Minecraft evreni üzerine kurulan en az iki yeni proje üzerinde çalışıyor. Ayrıca yeni projelerin mevcut oyunlarla ilgisi olmadığı bildiriliyor. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.