Monster Hunter: Legends of the Guild önümüzdeki ay Netflix’te yayınlanacak

Pure Imagination Studios’un Temmuz 2018’de duyurulan Monster Hunter’ın 3D animasyon filmi, 12 Ağustos‘ta Netflix ekranlarında yayınlanacak. Monster Hunter: Legends of the Guild adlı anime, köyünü Elder Dragon’dan korumanın yolunu arayan Aiden adındaki genç bir adamın hikayesini anlatacak.

Genç avcı Aiden, insanlar ve korkunç canavarlar arasındaki dengenin her an bozulabileceği bir dünyada köyünün bir ejderha tarafından yok edilmesini önlemek için savaş verecek. Aiden ilk olarak Monster Hunter 4 (Ace Cadet) ile karşımıza çıktı ve serinin beşinci oyunu Monster Hunter: World’de (Excitable A-Lister) de yer aldı. Huysuz avcı arkadaşı Julius ve canavarları avcısı ekibinden yardım alan Aiden, tam teşekküllü avcıya dönüşecek.

Monster Hunter: Legends of the Guild fragmanı

Filmin resmi özeti şöyle:

“İnsanlar, doğa ve dev canavarlar, dengenin özenle korunduğu dünyada bir arada yaşarlar. Kendisine avcı diyen ve köyünü koruyan Aiden adındaki genç bir adam, bir gün köyünün gizemli bir şekilde gizlenmiş bir canavar olan Elder Dragon tarafından tehdit edildiğini öğrenir. Köyünü kurtarmanın bir yolunu bulması gereken Aiden, evinden ayrılır ve Avcılar Loncası’nın birinci sınıf üyesi Julius ve yoldaşlarıyla birlikte bilinmeyene doğru bir yolculuğa çıkar…

Böylece, Monster Hunter dünyasında şimdiye kadar arka planda kalan karakterlere ışık tutan özgün bir hikaye başlar. Loncanın temel amacı, tüm canavarların en güçlüsü olduğu söylenen Elder Dragon da dahil olmak üzere insanları çeşitli tehditlerden korumak, ekosistemi araştırmak ve düzeltmektir.”

Monster Hunter: Legends of the Guild’in yönetmenliğini kıdemli görsel efekt yapımcısı Steven F. Yamamoto (Transformers, Teenage Mutant Ninja Turtles) üstlendi. Seslendirme sanatçıları Ben Rausch, Erica Lindbeck ve Dante Basco da projede yer alıyor. Netflix ekranlarında yayınlanacak olan film sadece 58 dakika uzunluğunda olacak. Capcom’un popüler oyun serisinden ilham alan filmin ilk olarak 2019 yılında vizyona girmesi planlanıyordu ancak bilinmeyen nedenlerden ötürü ertelendi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.