The Last of Us dizisinin bütçesi bölüm başına sekiz haneli rakamlara ulaşıyor

HBO’nun PlayStation özel oyunundan uyarlanan The Last of Us dizisi için beklentiler büyük. Kanadalı bir sendikanın başkanı, Alberta’da çekilmekte olan dizinin beş sanat yönetmeni, yüzlerce teknisyeni ve bölüm başına sekiz haneli rakamlara ulaşan bütçesi ile gerçek bir “canavar” olduğunu belirtiyor.

The Last of Us’ın çekimleri bu ay Kanada, Alberta‘da başlayacak ve oyuncu kadrosu ile prodüksiyon ekibi, çalışmalarını Calgary’de sürdürecek. IATSE 212 Başkanı Damian Petti, dizi sayesinde Fort Macleod kasabasının Alberta eyaletinin en popüler çekim yerlerinden biri haline geldiğini söyledi. HBO ve Sony’nin kesenin ağzını açmasıyla birlikte bölge insanları ve işletmeler bu bolluktan yararlanıyor.

The Last of Us, Naughty Dog

Petti, CTV News‘e yaptığı açıklamada, “Çekimleri bu hafta başlayan The Last of Us gerçek bir canavar. Beş sanat yönetmeni ve yüzlerce teknisyenden oluşan bir orduya sahip. Altı aylık hazırlık ve 12 aylık çekim süreci oldu. Resmi bütçe rakamlarını teyit edemem ama muhtemelen Kanada’daki en büyük proje çekimi olduğunu söyleyebilirim. Bu proje, bölüm başına sekiz haneyi fazlasıyla aşıyor, bu yüzden ekonomimiz üzerinde çarpan etkisi var. İş bolluğundan yararlanan ilgili yüzlerce işletme var.” dedi.

Fort Macleod kasabasının İdari Sorumlusu Sue Keenan ise, “Böylesine muhteşem bir hikayeye, tüm özel efektlere ve diziyle ilgili her şeye ev sahipliği yapmak için seçilen şehirlerden biri olduğumuz için çok onur duyuyoruz.” şeklinde konuştu. The Last of Us gibi büyük projeler, çekildikleri bölgelerde binlerce insana iş kapısı oluyor ve kalkınmaya katkı sağlıyor.

HBo, The Last of Us dizisinin ekranlara geleceği tarihi henüz açıklamadı. Ancak dizinin 2022 yılında izleyicilerle buluşacağı öngörülüyor. Geçtiğimiz günlerde dizinin kadrosuna oyun serisinde Tommy’yi seslendiren aktör de dahil olmak üzere üç yeni oyuncu katılmıştı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.