MultiVersus, Unreal Engine 5 yükseltmesi ve çeşitli yeniliklerle dönüyor

WB Games’in çok oyunculu platform dövüş oyunu MultiVersus tam sürümüyle geri dönüyor. Üstelik bu kez Unreal Engine 5 yükseltmesiyle geliyor.

MultiVersus, Temmuz 2022’de açık beta olarak yayınlanmıştı. Super Smash Bros. tarzı dövüş oyunu, açık betanın Haziran ayında sonra ermesiyle birlikte 2024’e planlanan tam sürüme kadar kapatılmıştı.

Başlangıçta çok büyük ilgi görerek hızlı bir şekilde yükselse de oyuncu sayısı kısa sürede dibe vurmuştu. Artık çeşitli geliştirmeler ve yeni içeriklerle geri dönmeye hazır.

MultiVersus ne zaman çıkacak?

MultiVersus, 28 Mayıs 2024 tarihinde geri dönecek. Yukarıdaki duyuru videosunda konuşan yönetmen Tony Huynh, daha önceki eleştirileri dikkate aldıklarını belirtti.

Huynh’a göre değişiklikler arasında yeni aşamalar, heyecan verici bazı yeni karakterlerin eklenmesi, geliştirilmiş ağ kodu, karakterler için yeni hareketler ve benzersiz ödüller sunan yeni bir PvE modu yer alıyor.

Oyun ayrıca Unreal Engine 5 motoruna geçti. Henüz detaylandırılmasa da, tam sürümde daha gelişmiş görseller ve son teknoloji özellikler bekleyebiliriz.

Multiversus, dövüş oyunu, Warner Bros.

Sevilen Warner Bros. karakterleri yeniden karşı karşıya gelecek

MultiVersus, DC Comics, Looney Tunes, Cartoon Network, Game of Thrones, Tom & Jerry, Gremlins, Rick & Morty ve The Iron Giant gibi Warner Bros. karakterlerini karşı karşıya getiriyordu.

Çıktığı gün Steam’de 143.000’den fazla oyuncuyla zirveye ulaştı ve ertesi gün çıtayı 153.433 oyuncuya yükseltti. WB, oyunun ilk ayında 20 milyondan fazla oyuncuya ulaştığını ve güçlü bir temele sahip olduğunu belirtti.

Ancak oyuncu sayısı Şubat 2023’te yüzde 99’dan fazla düşüş gördü. Çok oyunculu platform dövüş oyunu o dönemde bin oyuncunun altını görmüştü… Geri dönüşü daha ikna edici olacak mı, göreceğiz.

Sizce MultiVersus bu kez başarı yakalayabilecek mi? Açık beta sürecinde hiç oynamış mıydınız? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.