Nascar 21, Unreal Engine ve daha fazla kişiselleştirme seçeneğiyle gelecek

Yayıncı Motorsport Games, Nascar yarış simülasyonu serisinin yeni oyunu Nascar 21‘in geliştirme aşamasında olduğunu onayladı. Nascar 21, Nascar Heat serisinin devamı olmayacak ve seride yeni bir başlangıç olarak gelecek.

Motorsport Games pazarlama başkan yardımcısı George Holmquist, IGN‘e verdiği röportajda Nascar 21’in daha iyi grafikler, daha derin özelleştirme, ek erişilebilirlik seçenekleri ve daha fazla boyama özelliği ile geleceğini belirtti. Ayrıca serinin yeni oyunu Unity yerine Unreal Engine ile geliştiriliyor. Oyun, bu sayede AAA seviyesine daha çok yaklaşacak.

Holmquist, “Unreal motorunu kullanmak sadece grafikleri ve oynanışı daha çok AAA tarzı bir oyun haline getiriyor. Daha önce sahip olduğumuz Nascar Heat serisinden daha fazlası. Bence bu, oyuncuların aradığı bir şey. Ekran görüntülerini gördüyseniz, kesinlikle önceki serimizden bir adım önde.” şeklinde konuştu.

Nascar 21, daha derin kişiselleştirme seçenekleri sunacak

Nascar 21

Holmquist’e göre kişiselleştirme seçenekleri de Nascar serisinin hayranlarından gelen büyük bir talepti. Seri her zaman oldukça derin bir araba modifikasyonu sunsa da, Nascar 21 daha yaratıcı seçeneklerle bunu daha da ileri götürecek. Örneğin, oyuncuların arabalarını yenilemeleri için özel bir boya kabini eklenecek. Elbette en büyük değişiklik Unity’den Unreal’a geçiş oldu. Nascar serisinin son oyunu Nascar Heat 5, Unity ile geliştirilmişti. Motorsport Games, tüm bu değişikliklerle seriyi modernize etmek istedi.

Nascar 21 ile değişen oyun motoruna özellikle değinen Holmquist, “Bence birçok insan motorları değiştirerek riskini aldığımızı düşünüyor. Herkesin yaptığı şeyi biz de yapabilirdik, değil mi? Kolay yol, Heat 6‘yı yapmak, bazı yaşam kalitesi özellikleri eklemek, satmak, yola devam etmek ve oyunu tekrar tekrar çevirmek olurdu. Motorsport Games’de yapmak istediğimiz şey bu değil.” dedi.

Nascar 21 için henüz bir çıkış tarihi veya platform bilgisi açıklanmadı ancak geliştirici yakında daha fazla detayın geleceğini söylüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.