Naughty Dog sonsuza dek The Last of Us stüdyosu olarak kalmayacak

Naughty Dog denince şüphesiz herkesin aklına ilk olarak The Last of Us geliyor. Ancak başkan Neil Druckmann, stüdyonun bu algıyı kıracağını ortaya koydu.

LA Times‘a konuşan Druckmann, şu anda birden fazla farklı oyun üzerinde çalıştıklarını ve geliştiricinin sonsuza kadar The Last of Us ile sınırlı kalmayacağını belirtti.

Naughty Dog, 2013’te çıkan ilk The Last of Us’tan bu yana, seriye iki ayrı oyun, bir bağımsız DLC, bir remake ve iki remaster dahil olmak üzere toplam altı ayrı oyun ve içerik getirdi.

The Last of Us, HBO, dizi

Ayrıca geçtiğimiz yıl HBO dizisiyle karşımıza çıktılar. Druckmann dizinin baş yapımcılığını üstlendi ve bazı bölümleri yazıp yönetti. İkinci sezon 2025’te yayınlanacak.

Druckmann yeni röportajında, “Size söz veriyorum. Sonsuza kadar The Last of Us stüdyosu olarak kalmayacağız.” dedi. Ayrıca birden fazla tek oyunculu proje dahil olmak üzere çok sayıda oyunun geliştirilme aşamasında olduğunu söyledi.

Oyunların hepsi The Last of Us oyunları olmasa da benzer bir felsefeye sahip olacak. Druckmann oyunlarının özünü şöyle açıkladı:

“Hikaye ve karakterle, özellikle de ilişkilerle dolu deneyimler yaratıyoruz. Hikayelerin her şeyin etrafında dönüp besleneceği bir tür felsefi özü var.”

The Last of Us, çok oyunculu

Geçtiğimiz yılın sonunda The Last of Us Online’ın iptal edildiği ve stüdyonun tek oyunculu oyunlara odaklanmaya devam edeceği duyurulmuştu. Insomniac Games ve Santa Monica Studio da aynı yoldan devam edecek.

Şimdilik Naughty Dog’un yeni oyunları perde arkasında. Sony tarafından yayınlanan bir röportaj, bir sonraki oyunun ana akım algıyı yeniden tanımlayacağını öne sürüyordu. Ancak Druckmann daha sonra sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyerek durumu düzeltti.

Stüdyonun tek oyunculu oyunlarla özüne dönmesi iyi haber. Geliştiricinin elindeki projelere dair daha fazlası açığa çıktığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.