Baldur’s Gate 3, Eylül ayında resmi mod desteğine kavuşacak

Larian Studios, Baldur’s Gate 3 için resmi mod desteği üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Stüdyo özelliğe yönelik planlarını biraz daha detaylandırdı.

Geliştirici, Steam üzerinden paylaştığı bir gönderide popüler RPG oyununa Eylül ayında yayınlanacak 7. güncellemeyle birlikte resmi mod desteği ekleyeceklerini duyurdu.

Larian mod aracının ilk önce Eylül’de PC’ye, kısa bir süre sonra Mac, PS5 ve Xbox Series X/S’e geleceğini belirtti. Aradaki boşluğun ne kadar süreceği henüz belli değil.

Baldur's Gate 3, RPG

Stüdyo, Baldur’s Gate 3 Araç Kitinin yalnızca PC’ye resmi mod desteği sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda konsoldaki oyuncuların da kullanışlı modlara erişmeye olanak tanıyacağını vurguladı.

Modlama aracı mod geliştiricilerinden oluşan küçük bir toplulukla dün kapalı alfa dönemine girdi. Ayrıca Temmuz ayında yaklaşık 1.000 oyuncuyla sınırlı bir kapalı beta yapılacak.

Baldur's Gate 3, PlayStation Store

Larian, oyun içi fotoğraf modu, çapraz platform desteği ve daha düzeltme güncellemeleri üzerinde de çalışmalarını sürdüyor. Güncelleme 7’de mod desteğinin yanı sıra revize edilmiş kötü sonlar, düzeltmeler ve iyileştirmeler de olacak.

Baldur’s Gate 3 geçtiğimiz yıla damgasını vuran oyunlardan biriydi ancak stüdyo, bu başarı öyküsünü daha fazla sürdürmeyecek. Artık seriden uzaklaşarak iki yeni IP üzerinde çalışıyorlar.

Baldur’s Gate’in haklarını elinde bulunduran Hasbro, bir sonraki Baldur’s Gate oyunu için yeni ortaklarla görüştüğünü açıklamıştı. Serinin geleceği şu anda belirsiz…

Baldur’s Gate 3’ün platformlar arası resmi mod desteğine dair daha fazla detay açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.