Netflix Games tüm dünyada kullanıma açıldı: İşte özellikleri ve ilk oyunlar

Netflix, geçtiğimiz yaz oyun sektörüne gireceğini duyurmasının ardından oyun hizmetini belirli ülkelerde kullanıma sunmuştu. Netflix Games, artık Türkiye de dahil olmak üzere 190’dan fazla ülkede kullanıma erişime açılıyor.

Netflix Games, 3 Kasım itibarıyla birlikte Netflix mobil uygulamasında yayınlanmaya başlayacak. Üyelerin oyun hizmetinden yararlanabilmek için Android akıllı telefona veya tablete sahip olması gerekiyor. Erişime açılacak olan ilk beş oyun açıklandı:

  • Stranger Things: 1984
  • Stranger Things 3
  • Shooting Hoops
  • Card Blast
  • Teeter Up

Netflix, önümüzdeki aylarda mobil oyun deneyimini iyileştirmeye devam edeceğini ve sunduğu eğlencelere yenilerini ekleyeceğini söyledi. Yayın devi, oyun hizmetinin sadece Netflix üyeliği gerektirdiğini ve reklam, ek ücret veya uygulama içi satın alımlar gibi özelliklerin olmayacağını vurguluyor.

Netflix Games hakkında tüm bilmeniz gerekenler

Netflix Games

Netflix Games oyunları, yalnızca dokunmatik kontrolleri kullanacak. Yani kablosuz oyun kolu veya mobil kontrol cihazı kullanamayacaksınız. Oyunlar, Netflix’in hizmet verdiği birçok dilde sunulacak ve kullanıcıların profilinde belirttiği tercihe göre otomatik ayarlanacak. Tercih edilen bir dil mevcut değilse, varsayılan olarak İngilizce kullanılacak.

Netflix oyunları, mobil cihazlarda ve tabletlerde çevrimdışı olarak da oynanabilecek. Ancak bazıları için internet bağlantısı gerekebileceği belirtiliyor. Böylece oyuncular, uzun yolculuklarda veya WiFi bağlantısının zayıf olduğu bölgelerde oyun keyfinden mahrum kalmayacak.

Üyeler, aynı hesapla birden fazla mobil cihazdan oyun oynayabilecek. Cihaz sınırını aşıldığında kullanıcılar bilgilendirilecek. Böylece gerekirse yeni bir cihazda oynayabilmek için kullanılmayan oturumları Netflix.com üzerinden uzaktan devre dışı bırakabilecekler.

Netflix Games henüz iOS desteğine sahip olmasa da, önümüzdeki aylarda Apple cihazlarda da kullanıma sunulacak. Yapılan resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.