DOOM serisinin geliştiricisi id Software, bir sonraki aksiyon FPS oyunu için iş ilanı verdi

DOOM, Quake ve Wolfenstein gibi serilerin arkasındaki id Software, uzun süredir devam eden ikonik bir aksiyon FPS serisinin yeni oyunu için iş ilanı verdi. alıyor. Geliştirici iş ilanında yeni oyunu için kıyafet ve saç modelleme konusunda deneyimli kıdemli animatörler arıyor.

id Software, iş ilanında AAA kalitesinde olacağını belirttiği oyun hakkında detaya girmedi. Yeni Kıdemli Teknik Animatör, şirketin Teksas, Richardson’daki ofisinde çalışacak. Stüdyo, Havok Physics motoru ve Maya modelleme programında deneyimli adaylar arıyor.

id Software’in yeni FPS oyunu için ihtimaller fazla

DOOM Eternal

iD Software’in uzun süredir devam eden birinci şahıs nişancı serilerinin başında DOOM geliyor. Serinin en son oyunu DOOM Eternal’a şimdiye kadar DLC’lerin yanı sıra düzenli güncellemeler geldi. Ayrıca geçen hafta yayınlanan bir güncelleme, oyuna Horde modunu ve BATTLEMODE 2.0‘ı getirdi. Bu nedenle DOOM serisi, geliştiricinin yeni oyunu için olası bir aday değil.

Diğer bir olasılık ise Wolfenstein serisi. Wolfenstein: Youngblood, 2019’da piyasaya sürüldü ve o zamandan pek fazla yenilik görmedi. Kıyafet ve saç modellemesi, Wolfenstein için daha uygun bir görev olurdu. id Software ayrıca RAGE serisini de geliştirdi ve serinin son oyunu RAGE 2 beklentilerin altında kalmıştı.

Quake

Son olarak elimizde Quake serisi var. Bu yılın başlarında orijinal Quake’in yenilenen bir sürümü yayınlanmış olsa da, 2017’deki Quake Champions’tan bu yana seriye yeni bir oyun gelmedi. Geçtiğimiz yaz, ana kahramanı kadın olan bir Quake oyununa dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Belki de Quake, yeni proje için en olası adaylardan biri olabilir.

Geçtiğimiz hafta Quake’in PS5 ve Xbox Series X/S güncellemesi yayınlanmıştı. PS4 ve Xbox One sürümünü satın alan herkes geliştirilmiş sürümlere ücretsiz olarak yükseltme yapabiliyor. Birinci şahıs nişancı oyunu artık yeni nesil konsollarda 4K 60 FPS oynanabiliyor.

id Software’in bir sonraki oyunu için tahminlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz. Detaylar ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.