Netflix, Oxenfree geliştiricisi Night School Studio’yu satın aldı

Netflix, geçtiğimiz aylarda oyun sektörüne girdiğini doğrulamıştı. Şirket, bu alandaki ilk hamlesini gerçekleştirdi. Oxenfree ve Afterparty gibi oyunların geliştiricisi Night School Studio, yayın devi tarafından satın alındığını duyurdu.

Night School, satın alındığını web sitesindeki bir paylaşım aracılığıyla açıkladı. Stüdyo, son birkaç aydır Netflix ile görüşüyordu ve yeni ortaklık sayesinde vizyonlarını, oyun ve hikaye anlatımındaki deneyimiyle ileri taşımak istiyor. Geliştirici, anlaşmanın ekiplerine benzeri görülmemiş bir fırsat sağlayacağını ve ikili arasında doğal bir uyum olduğunu belirtiyor.

Night School, Oxenfree II ve yeni oyunlar üzerinde çalışmaya devam edecek

Oxenfree, Night School Studio

Netflix, ilk stüdyosu Night School ile oyun alanındaki ilk atılımını gerçekleştiriyor. Stüdyo, Netflix’in ekibin kültürüne ve yaratıcı vizyonuna saygı duyduğunu ve Oxenfree II üzerinde çalışmanın yanı sıra yeni oyun dünyaları sunmaya devam edeceklerini söylüyor. Bu hamle, Netflix’in oyun endüstrisine daha büyük bir ölçekte girerken ortaya koyduğu çok daha büyük bir stratejinin parçası olacak gibi görünüyor.

Yayın devi, üyeleri için harika bir oyun deneyimi yaratma sürecinde olduğunu öne sürdü. Night School’u satın almanın hikaye anlatımı tutkusuna yönelik ortak vizyonları nedeniyle gerçekleştiğini açıklıyor. Şirket, “Netflix oyunlarının yaratıcı yeteneklerini ve kitaplığını birlikte geliştirirken, sanatsal mükemmelliğe ve kanıtlanmış performansa olan bağlılıkları onları paha biçilmez ortaklar haline getiriyor.” yorumunda bulundu.

Netflix, dünyanın dört bir yanından geliştiricilerle çalışmaya devam edeceğini ve gelecekteki projeleri için oyun sektöründen daha fazla yeteneği işe alacağını söyledi. Oyunların tümü, abonelik hizmetinin ücretsiz bir parçası olacak ve reklamsız, uygulama içi satın alma olmadan sunulacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.