Netflix, Resident Evil canlı aksiyon dizisi için kısa bir video yayınladı

Netflix, önümüzdeki yıl ekranlara gelecek olan çıkacak olan Resident Evil canlı aksiyon dizisi için kısa bir teaser videosu yayınladı. Görüntülerde Capcom’un korku oyunu serisindeki zombi köpek Cerberus yer alıyor.

Cerberus, kırmızı bir ışığın yanıp söndüğü karanlık bir ortamda hırlayarak ekrana doğru yürüyor. Köpek kafasını çevirdiğinde, aslında zombi olduğunu gösteren ürkütücü bir görüntü ortaya çıkıyor. Tanıtım videosu, Resident Evil dizisinin resmi logosuyla sona eriyor.

Teaser videosu, ilk olarak Netflix dizisinin yeni açılan resmi Instagram hesabında paylaşıldı. Ancak kısa süre sonra kaldırıldı ve video içinden fotoğraflarla değiştirildi. Elbette kaldırılmadan önce dikkatli hayranlar tarafından kaydedildi ve sosyal medyada paylaşıldı.

Netflix, geçtiğimiz aylarda Beyaz Saray’da meydana gelen zombi salgınını konu alan Resident Evil: Infinite Darkness animasyon dizisini yayınladı. Yeni dizi ise canlı aksiyon olarak gerçek görüntülerle ekranlara gelecek. Proje, Resident Evil: Welcome to Raccoon City filminin arkasındaki Alman prodüksiyon şirketi Constantin Film tarafından geliştiriliyor.

Yeni Resident Evil dizisi, Wesker çocuklarını konu alacak

Resident Evil, Albert Wesker

Yeni dizi hakkında kısa bir özet dışında şimdiye kadar çok fazla ayrıntı verilmedi. Wesker çocuklarının New Raccoon City‘deki sırları ortaya çıkarmasını konu alacağı biliniyor. Netflix tarafından geçtiğimiz yıl paylaşılan dizi özeti şu şekildeydi:

“Wesker çocukları, New Raccoon City’ye taşındıklarında ortaya çıkardıkları sırlar her şeyin sonu olabilir. Capcom’un efsanevi hayatta kalma korku serisine dayanan yeni canlı aksiyon dizisi Resident Evil, Netflix’e geliyor.”

W Projesi, gelişmiş bir insan ırkı geliştirmeyi amaçlayan ve Oswell E. Spencer’ın öncülüğünü yaptığı bir kalıtım projesiydi. Proje, ilk yöneticisi olan Dr. Wesker’in adını aldı ve başarılı sonuçlar alınan tüm çocuk adaylara Wesker soyadı verildi. Bu nedenle, deneklere Wesker çocukları deniyor. Oyun serisindeki ana düşmanlardan biri olan Albert Wesker de o çocuklardan biriydi.

Netflix, gizemli diziyle ilgili daha fazla ayrıntı açıkladığında sizlerle paylaşacağız. Yayın devi son dönemde The Witcher, Sonic the Hedgehog, Castlevania gibi oyunlara dayalı diğer projelerle karşımıza çıktı. Ayrıca Ubisoft’un The Division and Beyond Good & Evil ve Assassin’s Creed serilerine dayanan projeler üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.