Titanfall ve Apex Legends’ın kilit ismi, 11 yılın ardından Respawn’dan ayrılıyor

Titanfall ve Apex Legends gibi oyunların kilit ismi Chad Grenier, 11 yıllık uzun bir serüvenin ardından Respawn Entertainment’tan ayrılacağını duyurdu. Grenier, en son Apex Legends ekibine liderlik ediyordu.

Chad Grenier, oyun sektörüne 2003 yılında Call of Duty geliştiricisi Infinity Ward’da tasarımcı rolüyle giriş yaptı. Orada geçirdiği 7 yılın ardından 2010’da kuruluşuna yardım ettiği Respawn Entertainment‘a katıldı. Stüdyoda senarist, tasarımcı ve yönetmen rollerinde görev aldı.

Yönetmen, hayranlara Apex Legends‘ın emin ellerde olduğunu ve gelişmeye devam edeceğini belirttiği bir veda mektubu yazdı. Grenier’in ardından battle royale oyununun yönetmenlik görevini Steven Ferreira devralacak.

Grenier mektubunda, “Benim için duygusal bir gün. Sektörün en iyilerinden bazılarıyla yıllarca harika oyunlar yaptıktan sonra, 11 yıl önce sevdiğim ve kuruluşuna yardım ettiğim bir stüdyoya veda ediyorum.” dedi. Ayrıca “yuvadan ayrılan bir çocuk” gibi hissettiğini belirterek, Respawn’ın kurucusu Vince Zampella’ya ve ekibe teşekkür etti.

Grenier, 2019’un ortasından beri Apex Legends’ın yönetmenliğini yapıyordu. 2010 yılında Jason West ile birlikte işten çıkarıldığında, Zampella ile birlikte Infinity Ward’dan ayrılan geliştiriciler arasındaydı. Apex Legends, Şubat 2019’da piyasaya sürüldü ve şu anda 11. Sezon’un ortasında.

Grenier’in ayrılışı, EA için tek kayıp olmadı. EA, DICE genel müdürü Oskar Gabrielson da ayrılığını duyurdu. Zampella, DICE’ın genel müdürü ve Battlefield serisinin sorumlusu olarak görev değiştirdi. Grenier, gelecekle ilgili planlarını açıklamadı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.