Nightingale geliştiricisi, çevrimdışı modun yapımına öncelik veriyor

Nightingale geliştiricisi Inflexion Games, gelen talepler üzerine çevrimdışı modun geliştirilmesine öncelik verdiğini söyledi.

Eski BioWare patronu Aaryn Flynn tarafından kurulan stüdyonun ilk projesi olan açık dünya PvE hayatta kalma zanaat oyunu, geçtiğimiz Salı günü Steam ve Epic Games Store’da erken erişimle çıktı.

Nightingale, tek başına veya eşli oynanabilmesine rağmen şu anda tüm kullanıcıların çevrimiçi olmasını gerektiriyor. Bu, oyunun Steam‘de “karışık” incelemeler almasına katkıda bulundu.

Nightingale

Inflexion Games oyunculardan gelen şikayetlerin farkında

Inflexion, yaptığı açıklamada tartışmaların farkında olduğunu ve artık çevrimdışı modu öncelik haline getirdiğini aşağıdaki mesajla paylaştı:

“Nightingale’i Erken Erişim sürümünde yalnızca çevrimiçi yapma kararımız hakkında son günlerde pek çok tartışma gördük. Bunun çeşitli nedenlerden dolayı sinir bozucu olabileceğinin farkındayız.

Vizyonumuz, oyunun başlangıcından bu yana kooperatif keşiflere izin verme fikriyle birbirine bağlı bir Diyarlar dizisi yaratmaktı. Tek bir Diyardan veya sunucudan daha büyük bir evren. Bu, geliştirme sürecinin başlarında, ilk günden itibaren iş birliğini desteklemek veya geliştirmeyi çevrimdışı moda odaklamak arasında bir seçim yaptığımız anlamına geliyordu.

Grup üyelerinin birden fazla Diyarda bulunabildiği kooperatif oyun, teknik açıdan daha zorlayıcıydı ve bu nedenle ilk önce çözmeyi seçtiğimiz sorundu. Geriye dönüp baktığımızda, bazılarınızın deneyimlerinde ne aradığını yanlış değerlendirdik.

Artık mümkün olan en kısa sürede yayınlamayı planladığımız bir çevrimdışı modu önceliklendiriyor ve geliştiriyoruz.”

Inflexion, Nightingale için yaşam kalitesi güncellemeleri, yeni içerik ve hata düzeltmeleri üzerindeki çalışmaların çevrimdışı moda rağmen kesintisiz olarak devam ettiğini ekledi.

Nightingale

Nightingale ne zaman tam sürüm olarak çıkacak?

Nightingale’in tam sürüm çıkış tarihi henüz açıklanmadı ancak geliştirici, oyunun 9-12 ay boyunca Erken Erişimde olacağını ve yalnızca hazır olduğunda çıkacağını belirtiyor.

Inflexion, 1.0 sürümünde fiyat artışına dair mevcut bir planı olmadığını ancak Erken Erişim sırasında fiyat artışını değerlendireceklerini ve değişiklikleri çıkış tarihinden önce bildireceklerini belirtti.

Stüdyo ayrıca için daha fazla hikaye içeriği, keşfedilecek yeni bölge biyomları ve efsanevi Nightingale Şehri’nin tanıtımı da dahil olmak üzere Erken Erişim boyunca daha fazlasını vadediyor.

Nightingale, yetenekler, silahlar

Tek başınıza ya da eşli olarak oynayabildiğiniz birinci şahıs PvE açık dünya hayatta kalma oyununda, çeşitli fantastik diyarlara açılan gizemli portallarda yolculuk yaparken keşfetmeli, inşa etmeli, üretmeli ve savaşmalısınız.

Fae diyarlarının derinliklerine açılan portallarla Faewild ormanlarında, rahatsız edici bataklıklarda, ışıldayan çöllerde ve gölgeli ormanlarda güçlüklere karşı koymalısınız. Ayakta kalmak için yemek pişirmeli, sığınak inşa etmeli ve ruhunuzu güçlendirmelisiniz.

Ağaçları, bitkileri ve diyarın derinliklerindeki nadir kaynakları hasat etmek için aletler üretip yeni şemalar keşfederken, hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğunuz ekipmanları ve silahları bir araya getirmelisiniz. Özel malzemeleri ve gizli teknolojileri kullanarak donanımlarını büyülü özelliklerle güçlendirebilirsiniz.

Nightingale, zanaat, üretim

Nightingale dünyasında çeşitli tarzlar ve karo setleri ile araziler tasarlayabilir ve inşa edebilirsiniz. Yapılarınızı yükseltip özelleştirerek güvenli topluluklar oluşturmalısınız. Arazini genişletmesi, üretimi düzenlemesi ve kaynak toplamada sana yardımcı olması için NPC işçileri işe alabilirsiniz.

Çeşitli yakın dövüş silahları ve ateşli silahları üretip portal ağında saklanan korkunç yaratıklarla yüzleşmelisiniz. Bound olarak bilinen, Fae’nin çarpık yaratıklarının istilalarını defedin!

Nightingale umut vadeden bir proje olarak hızlı bir başlangıç yaptı. SteamDB verilerine göre sadece Steam’deki eş zamanlı oyuncu sayısı gün içinde 30-40 bin aralığına ulaşıyor.

Oyuncuların yorumları şu anda pek iç açıcı değil ancak oyun erken erişimde ve topluluğun yardımıyla zaman içinde çok daha iyi bir noktaya gelebilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.