Nintendo Switch 2, 2025’in ilk çeyreğine ertelenmiş olabilir

Nintendo Switch 2, uzun zamandır bu yıl geleceğine dair söylentilerle gündemdeydi. Ancak yeni bir rapor, konsolun 2025’in başlarında çıkacağını öne sürüyor.

Brezilyalı gazeteci Pedro Henrique Lutti Lippe, yeni bir OX do Controle videosunda; beş ayrı kaynaktan aldığı bilgiye dayanarak konsolun çıkış tarihinin 2025’in 1. çeyreğine ertelendiğini bildirdi.

Nintendo Switch 2’nin piyasaya sürüleceği dönemde çıkarılması planlanan oyunların da aynı şekilde kaydırılarak önümüzdeki yılın ilk çeyreğine planlandığı belirtiliyor.

Sektörün önde gelen haber kaynakları da gecikme hakkında “benzer fısıltılar” duyduklarını bildirdiler. Görünüşe göre artık elimizde yeni bir çıkış penceresi var.

Nintendo Switch 2

Nintendo, Switch 2’nin yazılımını iyileştirmek istiyor

VGC, birden fazla kaynaktan Nintendo’nun yayıncılara bir sonraki konsolunun 2025’in ilk çeyreğinde çıkacağını söylediğini duyduğunu belirtiyor.

Kaynaklara göre, üçüncü parti oyun şirketlerine yakın zamanda Nintendo Switch 2 lansmanının 2024’ün sonundan bir sonraki yılın başına ertelendiği hakkında bilgi verildi.

Bir kaynak, gecikmenin Nintendo’nun konsol için daha güçlü bir yazılım hazırlayabilmek istemesi nedeniyle gerçekleştiğini iddia etti.

Mario Kart 8 Deluxe, Nintendo

Eurogamer ise konsolun lansmanına olabildiğince fazla oyun yetişmesi için böyle bir karar alındığını öne sürüyor. Bloomberg de aynı şekilde şirketin 2025 1. çeyrek hedefini onayladı.

Yeni nesil Nintendo konsolunun, Mart 2017’de piyasaya sürülen ilk Switch konsoluyla benzer bir zaman çizelgesini izlemesi mümkün. Duyuru ise bir yıl öncesinde (2016) yapılmıştı.

Eğer söylentiler doğruysa, Nintendo Switch 2 bu yıl duyurulabilir ve önümüzdeki yıl raflarda yerini alabilir. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.