Helldivers 2, Steam’deki eş zamanlı oyuncu sayısıyla GTA 5 gibi devleri solladı

Arrowhead Game Studios ve PlayStation’ın takım tabanlı nişancı oyunu Helldivers 2, Steam’de yaptığı güçlü başlangıcın ardından yükselişini sürdürüyor.

Helldivers 2, platformda yer alan tüm PlayStation oyunlarının toplamından daha yüksek eş zamanlı oyuncu sayılarını gördü. Bu performansıyla GTA 5, Baldur’s Gate 3 ve Red Dead Redemption 2 gibi büyük oyunları geride bıraktı.

SteamDB verilerine göre oyunun en yüksek 409.367 eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştı. Böylece en çok oynanan oyunlar arasında 6. sıraya tırmandı.

Helldivers 2

Helldivers 2 sunucuları yoğunluk nedeniyle kısıtlandı

Arrowhead, Helldivers 2’nin Discord kanalında yaptığı açıklamada, sunucu kapasitesini yoğunluk nedeniyle 450 bin eş zamanlı oyuncuyla sınırlamak zorunda kaldığını bildirdi:

“Merhaba dalgıçlar! Bu gecenin erken saatlerinde, eş zamanlı oyuncu artışıyla ilgili sunucu sorunları yaşadık. Bu, bazı görev ödemelerinin başarısız olmasına, bazı oyuncuların gemilerine atılmasına veya çıkış yapmasına neden oluyor.

Ekibimiz, sorunları çözmek için 24 saat çalışıyor. Bazı sebepleri hafifletebilmiş olsak da, tüm Cehennem Dalgıçlarımızı barındırmak için gereken ölçeklendirmeye ayak uydurmakta hâlâ zorlanıyoruz.

Bu nedenle, sunucu stabilitesini daha da artırmak için eşzamanlı oyuncularımızı 450.000 civarına sınırlamak zorunda kaldık. Tavanı yükseltmek için ortaklarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

İlerlemeyle ilgili sorunlarınız varsa, lütfen bazı şeylerin senkronize edilmesi için oyunu yeniden başlatın. Anlayışınız için teşekkür ederiz!”

Helldivers 2

Helldivers 2, Steam’de yakaladığı yükselişle GTA 5, Team Fortress 2, Baldur’s Gate 3, Rust, Call of Duty, Monster Hunter: World, Red Dead Redemption 2 ve EA Sports FC 24 gibi devleri sollamayı başardı.

PS5 oyuncularına dair veriler bilinmese de, konsol tarafında işler PC’de olduğu kadar mükemmel gitmiyor gibi görünüyor. Yine de yakaladığı yüksek rakamlarla Sony’nin yüzünü güldürdüğü kesin.

Helldivers 2, sadece PS5 ve PC’de mevcut. Sony, elde edilen başarının ardından gelecekte benzer oyunlarla PC’de daha agresif bir strateji izleyecektir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.