Nintendo Switch satışları 139 milyonu geçti

Nintendo, 31 Aralık 2023’te sona eren çeyrek için mali sonuçlarını açıkladı. Şirket, Nintendo Switch 2 hakkında yorum yapmayı bir kez daha reddetti.

Başkan Shuntaro Furukawa, bu yıl piyasaya sürüleceği konuşulan yeni nesil konsol hakkında konuşmasa da, Switch’in 2024’e yılına girerken, şirketin ana iş kolu olacağını belirtti.

Furukawa ayrıca Nintendo’nun bir sonraki mali yıl planının Mayıs ayındaki bir sonraki gelir toplantısında paylaşılacağını ekledi.

Nintendo Switch

Nintendo Switch, en çok satan konsol olma yolunda ilerliyor

2017 yılında piyasaya sürülen Switch, yedinci yılına yaklaşıyor. Nintendo, konsolun şimdiye kadar 139.36 milyon adet sattığını açıkladı.

Eğer Switch, 15 milyon daha satarsa, şimdiye kadar 154 milyon satan Nintendo DS’i geride bırakarak şirketin şimdiye kadarki en çok satan donanımı unvanını elde edecek.

Üstelik biraz daha zorlarsa, 155 milyonla dünyanın en çok satan konsolu olan PlayStation 2’yi bile geçebilir. Switch, yaşına göre oldukça istikrarlı ilerliyor.

Nintendo Switch 2, konsept

Son raporlar, Nintendo’nun 2024 sonlarına doğru Switch 2 ile karşımıza çıkacağını one sürüyor. Ancak şirket, tüm söylentilere rağmen yeni konsol hakkında konuşmayı reddediyor.

Gelen bilgilere göre Nintendo Switch 2, tasarım tarafında büyük bir yenilik getirmeyecek. Yine taşınabilir formda olaması beklenen konsolun 8 inç LCD ekrana sahip olacağı bildiriliyor.

Şimdilik yeni nesil konsol perde arkasında kalmaya devam edecek gibi görünüyor. Ancak herhangi bir duyuru gelirse sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.