Gears of War serisi PlayStation’a gelebilir: Xbox yakında açıklama yapacak

Xbox gelecekte birçok birinci parti oyununu PlayStation’a taşıyacak gibi görünüyor. Yeni bir rapor, Gears of War serisini de listeye ekliyor.

Oyun dünyasının güvenilir kaynaklarından Jeff Grubb, Gears of War’un gelecekte PlayStation konsollarına gelebileceğini bildirdi. Ancak şu anda Xbox’ın kesin bir planı yok.

Geçtiğimiz günlerde Starfield, Indiana Jones and the Great Circle, Sea of Thieves ve Hi-Fi Rush gibi oyunların da Sony’nin konsollarına geleceğine dair söylentiler gündeme gelmişti.

Gears of War 4

Grubb, Game Mess Mornings canlı yayınında, “Duyduğuma göre değerlendirilen bir diğeri – bu gerçekleşeceği anlamına gelmiyor – ama görüşmeler sürüyor. Gears of War. Bunun için Gears of War düşünülüyor.” dedi.

Ayrıca Xbox’ın planları hakkında daha fazla bilginin Şubat ayı sonuna doğru açıklanacağını da belirtti:

“Doğrulayabildiğim diğer şey ise Şubat ayı sonunda bu değişikliği açıklayacakları yönündeki bir söylenti. Bu kesinlikle konuştukları bir şeydi.”

Gears of War 3, Epic Games, Xbox

İlk Gears of War oyunu Epic Games tarafından geliştirildi ve Microsoft Game Studios tarafından yayınlandı. Ardından Gears of War 2, Gears of War 3, Gears of War: Judgment, Gears of War 4, Gears 5 ve birkaç spin-off geldi.

Microsoft’a göre üçüncü şahıs aksiyon serisi, 2014 yılında Epic Games’ten alındığında 22 milyondan fazla kopya satmış ve 1 milyar doların üzerinde gelir elde etmişti.

Gears 5, Xbox, GeForce Now

Yeni geliştirici The Coalition, Mayıs 2021’de Unreal Engine 5 ile yeni nesil geliştirmeye geçmeye hazırlandığını ancak yakın gelecekte herhangi bir yeni oyun duyurmayı planlamadığını açıkladı.

Grubb, geçen yılın Şubat ayında, stüdyonun geliştirilmekte olan diğer iki oyunun iptal edilmesinin ardından odağını Gears of War serisinin bir sonraki oyununa çevirdiğini iddia etmişti.

Xbox’ın planları hakkında daha fazlası ortaya çıkarsa sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.