Sherlock Holmes Chapter One’ın oynanış görüntüleri yayınlandı

Sherlock Holmes Chapter One, ünlü dedektifin genç zamanlarında yaşadığı olayları araştıran bir oyun olarak karşımıza çıkacak. Geliştirici Frogwares, merakla beklenen polisiye maceranın oynanış videosunu yayınladı.

Açık dünya dedektiflik macerasında, Sherlock bir Akdeniz adasında annesinin ölümüyle ilgili cevaplar ararken, diğer yandan başka vakaları ve gizemleri de çözmeye çalışacak. Sherlock Holmes Chapter One için yayınlanan yeni fragman, oynanışa genel bakış sunarken, kahramanın vakaları nasıl araştıracağını gösteriyor.

Sherlock, zeki bir genç ancak Frogwares, yetenekli ve tecrübeli zamanlarından daha az deneyimli olduğuna dikkat çekiyor. Bu da karakterin bazen gizemleri çözmede eksikleri olabileceğini gösteriyor. Görünüşten, kostüme ve aksana kadar her şey gizemler hakkında bilgi toplamamıza yardımcı olacak. Aynı zamanda araştırmalarımızda hangi kılık ve rollerin en iyi seçim olduğunu belirlememizi sağlayacak.

Sherlock Holmes Chapter One’dan görüntüler:

Sherlock Holmes, oyuncuların suçlu hakkında bir sonuca varmak için topladıkları ipuçlarını bir araya getirmesini sağlayan bir hafıza sarayına (bilgileri organize etmek ve hatırlamak için görselleştirmeyi kullanan bir hafıza geliştirme metodu) sahip. Bununla birlikte, kanıtları hatalı yorumlayarak yanlış şüphelinin seçilmesine yol açabilecek.

Oyunda zaman zaman hakikat ve adaleti birbiriyle çeliştiren etik seçimler de olacak. Frogwares, suçlulara sempati duyabileceğimizi ve bazen kaderlerine karar verebileceğimizi belirtiyor. Bununla birlikte yanlış suçlamalar ve ahlaki kararlar oyunu sonlandırmayacak. Yani başarısızlık da deneyimin bir parçası.

Sherlock Holmes Chapter One’ın tamamlanması, ne kadar kapsamlı oynadığınıza bağlı olarak 15 ila 40 saat arasında sürecek. Oyun, 16 Kasım 2021‘de PS5, Xbox Series X/S ve PC için gelecek. PS4 ve Xbox One sürümleri daha sonraki bir tarihte çıkacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.