Overwatch için çapraz platform desteği yolda

Overwatch oyuncularının uzun zamandır beklediği çapraz platform desteği yakında konsollara ve PC’ye gelecek. Böylece PC, PlayStation, Xbox ve Switch üzerindeki oyuncular birbiriyle oynayabilecek. Platformlar arası oyun, tüm kullanıcılar için otomatik olarak etkinleştirilecek ve PC kullanıcıları bu özelliği devre dışı bırakamayacak.

Rekabetçi maçlarda PC ve konsol oyuncuları iki farklı eşleşme havuzuna bölünmeye devam ediyor ve çapraz oyuna (Cross-Play) dahil edilmiyor. Konsol oyuncuları, diğer platformlarla birlikte oynayabilmek için bir Battle.net hesabı açmak zorunda. Battle.net adresinde yeni hesap oluşturduktan sonra hesap ayarları altındaki “Connections” bölümüne giderek hesaplarını konsollarına bağlayabilirler.

Oyuncular hesaplarını bağladıktan sonra yıl sonuna kadar oturum açıp Overwatch’a giriş yaptıklarında ücretsiz bir altın ganimet sandığı almaya hak kazanacaklar. Ayrıca oturum açan kullanıcılar, ücretsiz bir altın ganimet kutusunu aynı Battle.net hesabıyla ilişkili olup olmadıklarına bakılmaksızın herhangi bir cihazda ücretsiz kullanabilirler.

Overwatch çapraz oyun için PC oyuncuları ile grup oluşturmayı şart koşuyor

Overwatch 2

Konsol oyuncuları, çapraz platform özelliğini devre dışı bırakarak aynı platformda diğer oyuncularla oynamaya devam etmeyi seçebilecek. Blizzard, çapraz oyunu devre dışı bırakırsanız eşleşme sürelerinin büyük olasılıkla artacağı konusunda uyarıyor. Overwatch, hem PC hem de konsol oyuncularını içeren çapraz oyun maçlarında nişan alma yardımını devre dışı bırakılacak. En önemlisi, PC oyuncusu ile grup oluşturmazsanız, diğer PC oyuncularıyla eşleşemeyeceksiniz.

Blizzard, çapraz oyun ilk yayınlandığında beta sürümünde olacağından oyunun dengesini ve oyuncu geri bildirimlerini izlemeye devam edeceğini belirtiyor. Ayrıca Overwatch’a çapraz oyun gelecek olsa da Blizzard, çapraz ilerlemenin şimdilik kullanılamayacağını söylüyor. Yani farklı bir platformda oturum açıp orda devam edemeyeceksiniz. Oyun yönetmeni Aaron Keller, bir geliştirici güncelleme videosunda ekibin ilerleyen zamanlarda oyuna çapraz ilerleme getireceğini belirtti.

Overwatch 2, ilk oyun ile entegre edilecek ve yapılan değişiklik, Overwatch’ı platformlar arası oyuna hazırlayan büyük bir güncelleme olabilir. Yeni oyun, bağımsız bir oyundan ziyade ilk oyuna genişleme olarak gelecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.