Palworld ilk ayında 25 milyon oyuncuyu geçti

Palworld oyun dünyasını kasıp kavurmaya devam ediyor. Pocketpair, oyuncu sayısında ulaştıkları yeni dönüm noktasını kutluyor.

Stüdyonun rakamlarına göre Pokemon benzeri hayatta kalma oyunu, ilk ayda 25 milyon oyuncuya ulaştı. Steam’de yaklaşık 15 milyon kopya satarken, Xbox sürümü ise 10 milyon civarında oyuncuya sahip.

Xbox için satış rakamları belirtilmedi ancak Palworld, Xbox Game Pass’te de mevcut. Dolayısıyla önemli sayıda oyuncunun abonelik hizmeti aracılığıyla oynadığı tahmin ediliyor.

Pocketpair, oyunun resmi hesabından yaptığı paylaşımda, hataları düzeltmeye ve hile yapılmasını önlemeye öncelik vermeye devam ederek oyunculara teşekkür etti.

Palworld’ün kullanıcı incelemelerinin ‘çok olumlu’ olması tesadüf değil. Şu anda Steam’de oyunla ilgili 228 binin üzerinde kullanıcı yorumu var ve bunların yaklaşık 247 bini (%94 oranında) olumlu.

Yine de yeni rakamlar, oyunun büyümesinin çok olmasa da bir miktar yavaşladığını gösteriyor. Palworld, Steam’de geçirdiği ilk iki haftada 12 milyon kopya satmış ve Xbox’ta 7 milyon oyuncuya ulaşmıştı.

Bu, son üç hafta içinde 6 milyon oyuncu kazandığı anlamına geliyor. Büyüme hızı yavaşlasa bile doygunluğa ulaşmış bir oyun için gidişat iyi görünüyor.

Palworld, Pokemon

Palworld çok sık yeni içerikler almayacak

Topluluk yöneticisi, oyunculara yeni içerik beklerken başka oyunlar oynamayı tavsiye ederek düzenli güncelleme beklentilerini yumuşatmaya çalışmıştı.

‘Bucky’ kullanıcı adlı yöneticisi, X’te paylaştığı uzun bir gönderide, eş zamanlı oyuncu sayısındaki düşüşün iyi olduğunu ve Palworld’ün düzenli olarak yeni içerik sunan türden bir oyun olmadığını söylemişti.

Palworld her ne kadar oyun sektöründe bomba etkisi yaratsa da, yeni içeriklerin geç gelmesi büyük bir eksi ve zaman içinde oyuncu sayısının beklenmedik seviyelere inmesine neden olabilir…

Aramızda Palworld oynayanlar varmı? Oyunun gidişatıyla ilgili görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.