PlayStation Blog Yılın Oyunu 2021 anketi başladı: Oylamaya katılabilirsiniz

PlayStation Blog her yıl olduğu gibi yılın en iyi oyunları için anket başlattı. Kazananlar tamamen oyuncuların seçimine göre belirleniyor ve bu nedenle PS Blog oylamasında favori oyunlarınızı seçebilirsiniz.

PS Blog anketindeki 16 kategorinin tamamı, en iyi oyunları, büyüleyici yeni karakterleri, harika müzikleri, grafiksel sanat eserlerini ve çok daha fazlasını kutlamak için 2021 yılının sevilen PS4, PS5 ve PS VR oyunlarını oylamaya açtı. Üstelik bu yıl, en iyi remaster ve yeniden yayınlanan oyunları seçen yeni bir kategori de var.

Her kategorinin, oy vermeyi düşündüğünüz bir oyunun olmaması durumunda favorinizi yazabileceğiniz bir alana sahip olduğunu belirtelim. PlayStation Blog Yılın Oyunu 2021 anketine buradan katılabilirsiniz.

PS Blog anketi, seçim yapmakta zorlanacağınız bir listeye sahip

PlayStation kupalar

PlayStation Blog anketinde birinci parti oyunlar arasında Ratchet & Clank: Rift Apart, Returnal ve Ghost of Tsushima Director’s Cut gibi birinci parti oyunlar var. Öte yandan konsolda PS5’e özel olan Deathloop, Kena: Bridge of Spirits ve Death Stranding Director’s Cut gibi oyunlar da göze çarpıyor.

Ayrıca oylamada Battlefield 2042, Call of Duty: Vanguard, FIFA 22, Far Cry 6, Resident Evil Village, Hades, Back 4 Blood ve Marvel’s Guardians of the Galaxy gibi birçok üçüncü parti yeni ve hit oyun da listede yer alıyor. PSVR tarafında ise Hitman 3, Doom 3 VR Edition ve Sniper Elite VR gibi iddialı adaylar var.

Yeni açılan Yeniden Yayınlanan En İyi Oyun kategorisinde Alan Wake Remastered, Death Stranding Director’s Cut, Diablo II: Resurrected, Quake, Mass Effect Legendary Edition ve daha birçok iddialı aday bulunuyor. Remastered oyunlar, son dönemde popüler oldu ve gerek nostalji yaşatmada gerekse yeni kitlelere açılmada önemli rol oynuyor.

God of War Ragnarok, anketteki en büyük eksiklik olarak göze çarpıyor

God of War, PC

Son olarak karar vermesi en zor kategorilerden biri 2022 ve Ötesinde En Çok Beklenen Oyun olabilir. Elden Ring, Forspoken, Final Fantasy 16, Gran Turismo 7, Hogwart’s Legacy, Horizon Forbidden West, Marvel’s Spider-Man 2, Marvel’s Wolverine, Star Wars: Knights of the Old Republic, ve daha birçok heyecan verici oyun yolda. İlginç bir şekilde God of War Ragnarok listede yer almıyor.

Son olarak Yılın Stüdyosu kategorisinde Activision stüdyolarından hiçbiri yer almadı. Cinsel taciz ve ayrımcılık suçlamalarının merkezinde olan şirket, The Game Awards 2021‘e de alınmadı. Sony de benzer bir tepki gösteriyor olabilir. Yine de oyuna emek verenleri onurlandırmak için Call of Duty: Vanguard’a etkinlikte yer verdi.

PlayStation Blog Yılın Oyunu 2021 anketine katılmayı düşünüyor musunuz? Favorilerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.