PlayStation Direct, ABD’nin ardından Avrupa ülkelerine geliyor

Sony, PlayStation Direct mağazasının Avrupa’da erişime açılacağını duyurdu. Çevrimiçi PlayStation mağazası, bugün Almanya’ya geldi ve kısa bir süre sonra diğer birkaç Avrupa ülkesine de yayılacak. Site şu anda bakım aşamasında ve yakında satışlara başlayacak.

Avrupalı oyuncular, PlayStation Direct sayesinde doğrudan Sony’den donanım ve oyun satın alabilecek. Mağaza, Almanya’da PS5 konsolunun hem disk sürücülü hem de dijital versiyonlarını satışa sunacak olsa da, bugün stoklarda yer almayacak. Sony’nin yeni nesil konsolunda tedarik sorunları nedeniyle stok sorunları hâlâ devam ediyor.

PlayStation Direct mağazası, Avrupa’da PlayStation 4 konsolları, DualShock 4 kontrol cihazları, DualSense kontrol cihazı (üç farklı renk seçeneğiyle) ve yeni Pulse 3D Kablosuz Kulaklık (Midnight Black renk seçeneği dahil) çeşitli aksesuarlar satacak. Ayrıca PlayStation Now ve PlayStation Plus üyeliklerine ve birkaç oyuna da yer verecek. PS Plus üyeliğine sahip olanlar, ücretsiz standart gönderimden de yararlanabilecek.

Mağazası ayrıca yakında İngiltere, Fransa, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg‘a da gelecek. Bu ülkelerdeki oyuncuların ne zaman yararlanabilecekleri konusunda kesin bir tarih yok ancak “yakında” geleceği belirtiliyor. Sony, yaklaşık bir yıl önce, doğrudan satış işini Avrupa’ya açacağını duyurmuştu ancak beklenenden uzun sürdü.

PlayStation Direct, ilk olarak Eylül 2019‘da ABD’de hizmete açıldı ve çeşitli PS4 ürünleri sattı. Mağazanın ürün yelpazesi, çok daha çeşitli donanım ve oyunu ürünleriyle zaman içinde genişledi. Fiyatlar, üçüncü taraf satıcılarla benzer olduğundan dolayı, birçok oyuncu doğrudan Sony’den satın almayı tercih ediyor.

Sony’nin doğrudan satış yaptığı PlayStation Direct, Türkiye‘de de ihtiyaç duyulan bir hizmet. Zira, PS5 hâlâ çeşitli çevrimiçi mağazalarda kara borsa usulü fahiş fiyatlarla satılıyor…

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.