Horizon Forbidden West, yeni makinelerle dünyaya ve oynanışa çeşitlilik getirecek

Horizon Forbidden West, hakkında yeni ayrıntılar ve açıklamalar gelmeye devam ediyor. Sony, Aloy’un bir sonraki yolculuğunda karşılaşacağı yeni makinelere ve Aloy’un yeni tehditlere ayak uydurmak için geliştirilmiş yeteneklerine daha derinlemesine bir bakış sundu.

PlayStation Blog‘da yayınlanan yeni makaleye göre, Guerrilla Games, ilk olarak batıdaki yeni bölgede dolaşan makinelerin sayısını ve dünyada oynayacakları rolü daha da ileri taşıdı. Örneğin, stüdyo, Glinthawk’tan daha büyük bir uçan yaratık yapmak istedi ve bu yüzden güneş enerjisiyle çalışan yeni Sunwing‘i tasarladı.

Horizon Forbidden West, Sunwing

Yeni makineler ayrıca daha fazla davranışa sahip olacak. Örneğin, Sunwing güneş enerjisi depolarken daha az tetikte olacak ancak dinlenme halindeyken çok daha uyanık olacak. Guerrilla, başka bir makinenin kazma sırasında çok fazla toz çıkaracağını ve bunun siper görevi görebileceğini söylüyor. Tüm bunlar, oynanışa da çeşitlilik getirecek.

Yeni makineler arasında dikkat çekici olanı, savaş fillerini ve kuşatma kulelerini birleştiren mekanize bir mamut olan Tremortusk olabilir. Ağır zırhlı ve ağır silahlılar olan makinenin düşmanlar tarafından kullanıldığını daha önce gördük. Ancak aynı zamanda dünyayı özgürce dolaşacaklar. Tremortusk’lar, diğer makineleri korumaya yardımcı olmak için inşa edildi.

Horizon Forbidden West, uyumlu bir ekosisteme sahip olacak

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West sanatçısı Maxim Fleury, makinelerin her zaman birbirine bağlı olduğunu ve daha büyük bir amaca hizmet ettiğinden emin olmak istediklerini belirtiyor. Böylece tüm makine ekosistemi, tıpkı gerçek dünyadaki canlılar gibi uyum içinde olacak.

Ekip ayrıca Aloy’un yeteneklerini de makinelere uyum sağlayacak şekilde genişletti. Kahramanımız, artık yaratıklara ayak uydurmak için daha hareketli ve stüdyo, bir karşılaşmadan önce yaklaşımı araştırmaya ve planlamaya daha fazla önem vermek istiyor. Yaratıkları binek olarak kullanmanın yanı sıra doğal davranışlarını daha saldırgan veya savunmacı olacak şekilde değiştirebileceğiz. Ayrıca onlar, çeşitli kaynakları ele geçirirken peşlerine düşebileceğiz.

Horizon Forbidden West, 18 Şubat 2022’de gelecek. Oyunculara PS4 sürümünden PS5’e ücretsiz yükseltme imkanı sunulacak. Aloy’un yeni yetenekleri, silahları ve ekipmanları hakkındaki detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.