PlayStation stüdyosu Firesprite, Fabrik Games’i satın aldı

Sony’nin PlayStation Studios bünyesine kattığı en son stüdyo olan Firesprite, PS4, Xbox One, Steam, Oculus ve Viveport için The Persistence’ın geliştirilmesine yardımcı olan Fabrik Games‘i satın aldığını duyurdu. Yeni stüdyo, konsol devinin oyun kataloğunu güçlendirmesine yardımcı olacak.

Fabrik Games, aynı zamanda izometrik nişancı oyunu Filthy Lucre ve PSVR oyunu The Lost Bear‘ın arkasındaki geliştirici. Daha sonra PSVR için çıkan hayatta kalma korku oyunu The Persistence’ı diğer platformlara taşımaya yardımcı olmak için Firesprite ile birlikte çalıştı.

Fabrik Games, PlayStation’a özel oyunlarda kilit rol oynayacak

The Persistence, Firesprite

İngiltere, Manchester merkezli Fabrik, ilk olarak 2014 yılında, şu anda Firesprite Genel Müdürü olan Graeme Ankers tarafından, yeni oyun deneyimleri yaratmak, yayınlamak ve desteklemek amacıyla kuruldu. Stüdyo artık Firesprite’ın PlayStation’a özel oyun kataloğunu güçlendirmesine yardımcı olmada kilit bir rol” oynayacak.

Ankers, Firesprite bünyesine katılmalarının ardından yaptığı açıklamada, “Fabrik Games ve Firesprite’ı PlayStation Studios ile attığımız heyecan verici adımın bir parçası olarak bir araya getireceğimizi açıklamaktan mutluluk duyuyorum. Onlar, birçok AAA oyunda çalışmış endüstrinin tecrübeli isimleri tarafından yönetilen, tutkulu ve kararlı geliştiricilerden oluşan bir ekiptir. PlayStation hayranlarına gerçekten benzersiz deneyimler sunma yolculuğumuza devam ederken yaratıcı yeteneğimizi güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Fabrik Games’in katılımıyla birlikte Firesprite’ın toplam çalışan sayısı 265’e ulaştı. Fabrik, en son bir AAA oyun üzerinde çalışıyordu ancak bu projeyle ilgili ayrıntılar henüz perde arkasında. Birkaç ay önce verilen iş ilanları stüdyonun bir bilim kurgu korku oyunu geliştirdiğine işaret ediyordu. Öte yandan Firesprite’ın Horizon PSVR oyunu üzerinde çalıştığına dair söylentiler var.

Firesprite şu anda rekor kıran bir aksiyon macera oyunu, yeni nesil bir PvP nişancı oyunu ve hikaye odaklı yeni nesil bir macera oyunu dahil olmak üzere birçok proje üzerinde çalışıyor. Ayrıca Star Citizen: Theatres of War gibi mevcut oyunlarda da diğer geliştiricilerle iş birliği yapıyorlar.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.