PlayStation, Gamescom 2024’e katılmayacağını açıkladı

Sony Interactive Entertainment’ın Gamescom 2024 fuarına katılmama kararı aldığı bildirildi. PlayStation etkinliği bu yıl da es geçecek.

Konsol devi, son yıllarda Gamescom ve artık tarihe karışan E3 gibi büyük fuarlarda konferanslar düzenlemek veya stant kurmak yerine kendi dijital etkinliklerini düzenlemeyi tercih ediyor.

Sony, Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen yıllık oyun fuarı Gamescom’da en son 2019 yılında yer aldı. Bu, Covid-19 salgınından önceki son yüz yüze etkinlikti.

SIE, Alman yayını Games Wirtschaft’a yaptığı açıklamada 21-25 Ağustos 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek yeni etkinlikte sahne alma planı olmadığını söyledi.

PlayStation Showcase, oyun

Sony, yeni bir PlayStation etkinliğiyle karşımıza çıkabilir mi?

Öte yandan şirketin aynı tarihlerde yeni bir State of Play veya PlayStation Showcase canlı yayını yapıp yapmayacağına dair henüz resmi bir onay yok.

PlayStation geçtiğimiz ay State of Play etkinliğiyle karşımıza çıkmıştı. Gösteride Concord ve Astro Bot gibi yeni oyunların yanı sıra God of War Ragnarok’un PC sürümü karşımıza çıkmıştı.

Sony bu yıl büyük oyunlar yayınlamayacak ve bunları ötesinde bir sürpriz olmayacak gibi görünüyor. Yine de önümüzdeki aylarda PS5 Pro söylentilerini açıklığa kavuşturan bir etkinlik görebiliriz.

Gamescom organizatörleri henüz fuara katılacak şirketleri açıklamadı ancak Nintendo etkinlikte yer almayacağını doğrulamıştı. Yaprak dökümü burada da sürüyor…

Umarız, E3’ün ardından bir diğer büyük oyun fuarını kaybetmeyiz. Katılımcılar ve program belli olduğunda sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.