Demon’s Souls remake geliştiricisi yeni oyunu üzerinde çalışmaya devam ediyor

Shadow of the Colossus ve Demon’s Souls remake’lerinin arkasındaki PlayStation stüdyosu Bluepoint Games, yeni orijinal oyunu üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Bluepoint Games şimdiye kadar yeni oyunu hakkında ayrıntıya girmedi. Ancak stüdyonun teknoloji başkanı Peter Dalton, yıllardır devam eden proje üzerindeki çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Dalton, X hesabından yaptığı paylaşımda, “Orijinal bir oyun üzerinde çalıştığımızı duyurduğumuzdan beri hiçbir şey değişmedi. Her şey zaman alır. Becerilerimizi keskinleştirmeye kararlıyız!” dedi.

Demon's Souls

Bluepoint Games üç yıldır sessizliğini koruyor

PlayStation, PS5’in lansman oyunlarından biri olan Demon’s Souls remake’in yayınlanmasından yaklaşık bir yıl sonra, Eylül 2021’de Bluepoint Games’i satın aldığını duyurmuştu.

Anlaşma, PlayStation ile remaster/remake oyunlarda uzman olan Teksas merkezli stüdyo arasında uzun süredir devam eden ortaklığı pekiştirdi. Ancak bir sonraki oyunlarında çizgilerinden sapacaklar.

Geliştirici, Sony çatısı altında orijinal bir oyun üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Ancak söz konusu oyun, aradan yaklaşık 3 yıl geçmesine rağmen gizemini koruyor… En azından remake olmadığını biliyoruz.

Shadow of the Colossus

Stüdyonun Başkanı Marco Thrush, gelecekte orijinal içerik üzerinde çalışmayı hedeflediğini ve bu doğrultuda ilerleyeceklerini belirtmişti.

Bluepoint daha önce Demon’s Souls remake’ten önce God of War Collection, The Ico & Shadow of the Colossus Collection, Uncharted: The Nathan Drake Collection, Gravity Rush Remastered ve Shadow of the Colossus remake’i geliştirmişti.

Yeni oyunları hâlâ perde arkasında olmasına rağmen PlayStation’da yaşanan yeniden yapılanmadan etkilenmediklerini görmek sevindirici. Gelişmeleri takip edeceğiz!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.