Bir grup hayran, Motorstorm sunucularını geri getirdi: Sırada PlayStation Home var

PlayStation Online Network Emulated (PSONE) adlı bir hayran grubu, Motorstorm için çevrimiçi çok oyunculu işlevleri geri getirdi. Grubun bir sonraki hedefi, PlayStation Home uygulamasını geri getirmek olacak.

Motorstorm, PS3 için Mart 2007’de piyasaya sürüldü ancak çevrimiçi sunucuları yaklaşık 10 yıl önce kapatılmıştı. Öte yandan yine PS3 kullanıcılarına özel 3D sosyal ağ platformu PlayStation Home, Aralık 2008’de geldi ve 2015 yılına kadar desteklendi.

PSONE grubu, PS3 konsolu ve Motorstorm’a sahip olan herkesin bağlanabileceği özel bir sunucu kurdu. Aşağıdaki videoda off-road yarış oyununda çevrimiçi oyunlara nasıl girilebileceği detaylı olarak anlatılıyor.

PlayStation Home için ilerleme kaydedildi

Bir diğer hayran grubu Destination Home, geçtiğimiz yıllarda Sony’nin PlayStation Home girişimini canlandırmaya çalışıyordu. Uygulama, hayranlar tarafından bağışlanan oyun yapılarından alınan kodlar sayesinde kırılmış PS3’lere yüklenebiliyordu. Çevrimiçi sürüm için ilerleme kaydedilse de, çalışmalar yaklaşık bir yıl önce durdu.

Destination Home, PSONE ile bir araya gelerek PlayStation Home’un görkemli günlerini yeniden yaratmayı ve onu tekrar çevrimiçi hale getirmeyi amaçlıyor. Destination Home, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, yapılan iş birliğini aşağıdaki ifadelerle duyurdu:

“Bugün, Destination Home Team x PSONE Emülasyon Ekibi için muazzam bir gün oldu. Çünkü sonunda orijinal PlayStation 3’te tam lobi oturumları için geliştirmemizde önemli bir noktaya geldik. Bu, kullanıcıların PlayStation Home’da eski güzel zamanlardaki gibi açık/özel lobilere katılabilecekleri anlamına geliyor!”

Yayınlanan tanıtım videosunda, PS3 kullanıcılarının favorisi olan The Hub, Bowling Alley, Playground gibi bazı mekanların yeniden canlandırıldığı görülüyor. PSONE web sitesi PlayStation Home’u “devam eden bir çalışma” olarak listeliyor.

Sony, PlayStation Home markasını bu yıl ikinci kez güncelledi ve sosyal ağ platformuyla ilgili bazı planları olabilir. Yapılan bir kategori güncellemesi, çevrimiçi turnuvaların düzenlenmesi, düzenlenmesi ve sağlanması ile TV, sinema filmleri, haberler, spor vb. eklentileri içeriyordu. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Sizce yeni nesil konsollarda PlayStation Home’a benzer bir sosyal ağ platformu olması faydalı olabilir mi? Belki de pandemi döneminde insanların etkileşimini artıran bir özellik olabilirdi. Yorumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.