PlayStation Indies, yedi bağımsız oyundan duyurular sundu

Sony, yaklaşan yedi PlayStation Indies oyunundan duyurular yaptı. Oxenfree II, Wytchwood, A Short Hike ve Carrion’un PlayStation 5 veya PlayStation 4’e geleceği duyuruldu. Ayrıca diğer üç oyundan güncellemeler ve en son haberleri ortaya koydu.

PlayStation Indies, PlayStation ve bir bütün olarak indie topluluğundan gelen en iyi bağımsız oyunları desteklemek için hayata geçirilen bir girişim olarak başlatılmıştı. Sony’nin amacı oyuncuların seveceği harika indie oyunlar bulmak ve PlayStation’ı onlar için en iyi platform haline getirmek. Bağımsız oyunları keşfetmeyi seviyorsanız, yeni oyunlardan gelen duyuruları ve güncellemeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Oxenfree II: Lost Signals PS4 ve PS5’e de gelecek

Night School Studio’nun daha önce Nintendo Switch için duyurduğu devam oyunu Oxenfree II: Lost Signals, PS4 ve PS5 için de gelecek. Doğaüstü gizem-gerilim oyunu, Oxenfree’deki olaylardan beş yıl sonrasını konu alacak ve tamamen yeni bir karakter kadrosuyla karşımıza çıkacak. Oyunda Riley, memleketi Camena’da garip radyo frekansı sinyallerini araştıran bir çevre araştırmacısı. Yakındaki Edwards Adası’ndaki ruhsal varlıkların tarihini keşfettikten sonra, kendini doğaüstü bir gizemde bulur. Oxenfree II, oyuncu seçimine dayalı hikayesi ve gizemli sinyallere erişebilen bir radyo ile önceki oyuna benzer bir deneyim sunuyor. Oyun, bu yıl içinde piyasaya sürülecek.

Wytchwood, PS5 ve PS4 için duyuruldu

Alientrap Games’in crafting odaklı macera oyunu, Grimm’in Masallarından bir dokunuşa sahip. Oyuncular, yaptığını hatırlamadığı karanlık bir anlaşmada sıkışıp kalmış bir cadı rolünü üstlenecek. Bundan kurtulmasının tek yolu, başkalarına sefalet getirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapan bir dizi karakterin yanlışlarını düzeltmek. İnsanları dövmeyi seven bir ayı, tüccarları mallarından mahrum bırakmayı seven bir Çizmeli Kedi ve daha fazlası. Cadı, büyü yapmak için malzeme toplamalı ve onları durdurmak için iksirler yapmalı. Wytchwood bu sonbaharda PS5 ve PS4’e gelecek.

Ters korku oyunu Carrion, PS4 için duyuruldu

Phobia Game Studio’nun ters korku oyunu, oyuncuları canavar rolüne sokuyor. Oyuncular, yeraltındaki gizli bir laboratuvarda uyanırken şekilsiz bir kıkırdak, diş ve dokunaç yığını olarak oynayacaklar. Canavar olarak kaçışa hazırlanırken, önünüze çıkan her insanı yiyerek daha da büyümeye ve yeni alanlar, kaçış yolları açmaya çalışacaksınız. Ayrıca insanları ele geçirmek ve ışığı bükmek gibi yetenekler de var. Korku türünün en ilginç oyunlarından Carrion, bu yıl PS4’e gelecek.

A Short Hike, PS4’e gelecek

Adam Robinson-Yu’nun oyununda kuş Claire bir dağa keşfe çıkıyor. Küçük açık dünyayı özgürce keşfederken yardımına ihtiyacı olan insanlarla karşılaşacak. Diğer mini oyunlar arasında balık tutma, kürek çekme ve voleybol da var. Oyun bu sonbaharda PS4’e geldiğinde, oyuncuların piksellerin boyutunu değiştirebilecekleri bir özellik içerecek ve oyuncuların oyunu düşük çözünürlükte veya PS4 Pro’da 4K’ya kadar yüksek çözünürlükte deneyimlemelerine olanak tanıyacak.

Supergiant Games, Origin of Hades için oynanış videosu yayınladı

Supergiant Games, Pyre’ın yayınlanmasından kısa bir süre sonra yeni oyunları Hades üzerinde çalışmaya başladı. Şimdiye kadar yaptıkları tüm oyunların hit olmasını istediler. Şimdi de Yunan mitolojisinden uyarlanmış bir dünyada karakter odaklı anlatı Hades’i tanıttılar. PlayStation Underground aracılığıyla paylaşılan yaklaşık 25 dakikalık oynanış videosunu yukarıdan izleyebilirsiniz. Oyun, 13 Ağustos‘ta PS5 ve PS4’e gelecek.

Sol Cresta’nın oyun sistemi tanıtıldı

Daha önce bir 1 Nisan şakası olduğu varsayılan Sol Cresta, 36 yıllın ardından gelen bir devam oyunu. Moon Cresta ve Terra Cresta’nın devamı olan yeni oyun, oyuncuların savaş gemisi Yamato‘yu kontrol ettiği ve güneş sistemini kötü Mega Zohar ordusundan geri almayı amaçladığı bir nişancı deneyimi. Yamato, alternatif silahları donanmak ve farklı silahlara uyum sağlamak için ayrılabilen ve çeşitli sıralara göre yerleştirilebilen üç küçük gemiden oluşuyor ve oyuncuları aksiyon dolu savaşlara sürükleyecek. Sol Cresta, bu yıl içinde Neo-Classic Arcade etiketiyle PS4’e gelecek.

Axiom Verge 2 için oynanış fragmanı yayınlandı

Axiom Verge’in devam oyununun sunduğu yeniliklerden biri, oyunun iki farklı dünyaya sahip olması. Oyuncular üst dünyayı daha önceki görüntülerde görmüş olsa da, Axiom Verge 2 ayrıca alternatif bir boyutta birbirine bağlı bir dünyaya da sahip. Bu dünya uzaylı kökenli ve daha bloklu bir görünüme sahiptir. Oyuncular, macera boyunca boyunca dünyaya girip çıkabilecek ve doğrusal olmayan keşiflere, yeni sırlara ulaşacak. Axiom Verge 2, PS5 ve PS4 için çıkacak.

PlayStation Indies oyunları hakkında daha detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.