EA, Battlefield serisine iki yılda bir yeni oyun çıkarmayı planlıyor

Battlefield 2042, seriye önemli değişiklikler ve yeni modlar getiren önemli bir dönüm noktası olacak. Ancak serinin yeni oyunu, Battlefield 5’ten yaklaşık üç yıl gibi uzun bir sürenin ardından piyasaya sürülecek. EA, bu süreyi kısaltarak Battlefield’ın gelecekteki oyunlarını iki yılda bir çıkarmayı planladığını açıkladı.

Call of Duty serisi her yıl yeni bir oyunla karşımıza çıkarken EA, birinci şahıs nişancı serisine uzun bir ara verdi. EA’in gelir toplantısı sırasında CEO Andrew Wilson’a Battlefield için iki yılda bir oyun çıkarma planının geri dönüp dönmeyeceği soruldu. Wilson, soruya olumlu yanı vererek, seriye daha sık yeni oyun eklemeye yöneldiklerini doğruladı. Ayrıca Battlefield serisinin canlı hizmet olarak düşünülmesi gerektiğini belirtti.

EA, Battlefield serisini canlı hizmet olarak tanımlıyor

Battlefield 2042

EA CEO’su, Battlefield 2042’yi seride bir devrim olarak tanımladı ve serinin bir hizmet olarak ele alındığını belirtti. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda duyurulan ve oyuncuların kendilerine özel bir deneyim yaşayabileceği Battlefield Portal modunun oyuna uzun vadeli bir katılım sağlayacağını belirtti. Andrew Wilson, açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Battlefield’ın iki yılda bir oyun çıkarma planına geri döneceğini düşünüyor muyuz? Şunu söyleyebilirim ki, bence bu bizim yönelimimiz. Ama daha da önemlisi, Battlefield’ı bir hizmet olarak düşünmeniz gerektiğini düşünüyorum. Duyurduğumuz şey – bu oyunun lansmanı için yaptığımız şey – oyun bağlamında destansı ölçekli savaşımızda gerçekten devrim yaratıyor ve yeniden keşfediyor. Buna ek olarak, gerçekten kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe yönelmeye başlayan ve oyuna uzun vadeli olarak derin bir katılım sağlayacak Battlefield Portal‘ı duyurduğumuzu biliyorsunuz.”

Wilson, yeni oyunun Battlefield’ın geleceğinin temellerini canlı hizmet de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde şekillendireceğini de sözlerine ekledi. EA’in planları, oynaması ücretsiz bileşenlere ve mobil oyun lansmanına dayanıyor. Yayıncı, tüketicilerin herhangi bir cihazda, yılın her günü seriye katılabilmesine odaklanıyor.

Battlefield 2042, 22 Ekim‘de PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. EA daha önce oyuncuların botlarla solo oynarken bile oyunun sürekli internet bağlantısına gereksinim duyacağını açıklamıştı. Ayrıca bazı raporlar, oyunun sezonluk içerik bolluğu açısından seride bir ilk olacağını bildiriyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.