PlayStation klasiği Chrono Cross, remastered sürümüyle geri dönebilir

Geçtiğimiz ay büyük bir PlayStation oyununun geri döneceğine dair söylentiler çıktı. XboxEra podcast’i sırasında, oyunun Chrono Cross olduğu iddia edildi. Orijinal oyun yalnızca PlayStation konsolunda yayınlanırken, remaster sürümünün daha fazla platforma geleceği bildiriliyor.

Güvenilir sızıntılarıyla bilinen Nick “Shpeshal_Nick” Baker, XboxEra podcast‘i sırasında yenilenen oyunun Chrono Cross olacağının kendisine söylendiğini açıkladı. Ayrıca Chrono Cross Remastered’ın bu kez PlayStation’a özel olmayacağını belirtti. RPG oyunu, Eylül ayındaki GeForce Now veritabanı sızıntısında listelenen oyunlardan biriydi.

Baker, podcast sırasında yaptığı açıklamada oyunun birden fazla platforma geleceğini vurgulayarak aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Herkes oyunun PlayStation’a özel olduğunu varsayıyor, bana öyle olmadığı söylendi. Kullanılan tek kelime ‘çoklu platform’ oldu. Şimdi, JRPG ve çoklu platform olacağını duyduğumda otomatik olarak PC, PlayStation ve Switch’e geleceğini varsayıyorum. Bu benim varsayımım. Bana söylenen bu değil, bu sadece benim varsayımım. Tüm kaynaklarımın bana söylediği tek şey çoklu platform olduğuydu. Öyle dediler, bana PlayStation’a özel olmadığını söylediler.”

Söylentiler, ilk olarak İrlandalı şarkıcı Éabha McMahon’un bir PlayStation oyununun büyük bir remaster projesi için bir şarkı kaydettiğini açıklamasıyla başladı. İrlandalı besteci Michael McGlynn de eşi ve kızıyla birlikte şarkı üzerinde çalıştığını belirtti. Ardından Chrono Cross bestecisi Yasunori Mitsuda, McGlynn ve kızı Ashlyn ile uzaktan müzik kaydetmeye hazırlandığı bir fotoğraf paylaştı ve söylentiler daha da alevlendi.

İlk olarak 1999’da PS1 için piyasaya sürülen Chrono Cross, Chrono Trigger ile aynı dünyada geçiyor. Oyun, kendisini çocukken öldüğü alternatif bir dünyada bulan Serge adlı bir çocuğun hikayesini konu alıyor. Serge, 40’tan fazla oynanabilir karakterin yardımıyla El Nido takımadalarını dolaşarak iki dünyanın neden ayrıldığına dair gerçeği bulmaya çalışıyor.

Söylentiler, yenilenen Chrono Cross’un yıl sonuna doğru duyurulacağını öne sürüyor. Oyun, 9 Aralık’taki The Game Awards 2021’de karşımıza çıkabilir. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.