Amazon ve EA, Mass Effect dizisi için anlaşmaya yakın

BioWare’in popüler bilim kurgu RPG oyunu Mass Effect, TV dizisi olarak ekranlara gelebilir. Gelen raporlara göre Amazon Studios ve EA, dizi uyarlaması için anlaşmak üzere. Amazon, fantazi türünde kataloğunu genişletmek istiyor.

Amazon, Wheel of Time’ın başarısı ve yakında çıkacak olan The Lord of the Rings dizisiyle, bilim kurgu/fantezi izleyicilerini kendine çekecek. Amazon ve EA’in Mass Effect dizisi için anlaşmaya yakın olduğu ancak ikilinin henüz projeyi tam olarak kabul etmediğini bildiriliyor.

Hikayenin Mass Effect evreninde geçen orijinal bir hikaye mi yoksa doğrudan oyun serisiyle bağlantılı mı olacağı bilinmiyor. Mass Effect Legendary Edition üçlemesinin proje direktörü, bu yaz Business Insider‘a yaptığı açıklamada oyuna dayanan bir TV dizisi projesinin ortaya çıkabileceğinin sinyallerini vermişti.

Mass Effect 3

Ayrıca Superman ve Geralt (The Witcher) gibi rolleriyle öne çıkan Henry Cavill, Mass Effect’in baş kahramanı Komutan Shepard olmaya niyetli görünüyordu. Aktör, Şubat ayında yaptığı bir Instagram paylaşımında, gizli bir proje üzerinde çalıştığını belirtmişti. Yayınlanan görseldeki bulanık görüntünün Mass Effect 3’ün Wikipedia çıktısı olduğu anlaşılmıştı.

Amazon bir Mass Effect’in dizi uyarlamasını yaparsa, oyunlara dayanan ikinci projesi olacak. Amazon daha önce Westworld’ün yaratıcılarıyla bir Fallout dizisi yapacağını duyurmuştu. Bethesda patronu Todd Howard, yakın tarihli bir soru-cevap etkinliğinde Fallout üzerinde çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

BioWare, bu ayın başlarında Mass Effect’in devam edeceğini belirttiği bir konsept görseli yayınlamıştı. Serinin yeni oyununa dair detaylar belli olmasa da, popüler bilim kurgu serisi ilerleyen zamanlarda hem oyun hem de dizi projeleriyle daha sık karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.