PlayStation Now: İlkbaharda en çok oynanan oyunlar

PlayStation Now ülkemizde kullanılamıyor ancak Sony, hizmeti dünyanın 19 ülkesinde sunuyor. Konsol devi, bahar sezonunda PS4, PS5 ve PC’de en çok oynanan PS Now oyunlarını açıkladı. Marvel’s Avengers, Horizon Zero Dawn ve Bloodborne oyuncuların en çok tercih ettiği oyunlar arasındaydı.

Sony, en çok oynanan PlayStation Now oyunlarını açıklarken küresel çapta oyuncuların oynama saatlerini baz aldı. İstatistikler, 1 Mart 2021’den 1 Haziran 2021’e kadar olan zaman dilimini kapsıyor. Oyunlar, indirme veya akış yoluyla PS4 ve PS5’te oynanan oyunlar ve PC’de yalnızca akış yoluyla oynanan oyunlar olmak üzere iki kategoriye ayrıldı. Marvel’s Avengers ve Horizon Zero Dawn, iki kategoride de ilk beş oyun arasında yer almayı başardı.

PlayStation Now hizmetinde ilkbahar aylarının en çok oynanan oyunları

Marvel's Avengers

PS4 ve PS5 konsollarında en çok oynanan oyunlar:

  1. Marvel’s Avengers (5 Temmuz 2021’de sona erecek)
  2. Horizon Zero Dawn
  3. Call of Duty: Black Ops III (29 Nisan 2021’de sona erdi)
  4. F1 2020 (Japonya’da erişim yok)
  5. WWE 2K19

PC’de en çok oynanan oyunlar:

  1. Bloodborne
  2. Horizon Zero Dawn
  3. The Last of Us
  4. Marvel’s Avengers
  5. Detroit: Become Human

Listede yer almasa da PlayStation Now kütüphanesine Haziran ayında The Witcher 3: Wild Hunt, Virtua Fighter 5 ve Sonic Mania da ekledi. Marvel’s Avengers Nisan ayında, Horizon Zero Dawn ise geçtiğimiz yılın Aralık ayında hizmete dahil oldu. Horizon Zero Dawn’ın yükselişi, muhtemelen Mayıs ayında devam oyunu Horizon Forbidden West‘in oynanış görüntülerinin paylaşılmasından kaynaklanıyor. Square Enix de Marvel’s Avengers için sürekli içerik güncellemeleri sağlıyor ve oyuncu topluluğunu canlı tutmaya çalışıyor.

Horizon Zero Dawn ve Bloodborne gibi PlayStation’a özel olarak çıkan oyunlar, PlayStation Now kütüphanesinde kalıcı olarak yer alıyor. Ancak Marvel’s Avengers 5 Temmuz 2021‘de hizmetten ayrılacak. Call of Duty: Black Ops III geçici olarak gelen oyunlar arasındaydı. PS Now hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.