PlayStation Portal artık herkese açık Wi-Fi ağlarına bağlanabiliyor

Sony, PlayStation Portal için yeni bir güncelleme yayınladı. Sistem yazılımının 3.0.0 sürümü herkese açık Wi-Fi ağlarına bağlanma dahil çeşitli yeniliklerle geldi.

Güncelleme ayrıca Uzaktan Oynama sırasında ekrandaki dokunmatik yüzey alanını kullandığınızda görsel geri bildirim ve pil seviyesini ekranın sağ üst köşesindeki durum çubuğunda görebilme gibi yeni özellikler getirdi.

Bunların ötesinde sistem yazılımı performansında ve kararlılığında, bazı ekranlardaki mesajlarda iyileştirmeler yapıldı. Güncelleme notlarını aşağıda görebilirsiniz.

PlayStation Portal

PlayStation Portal sistem yazılımı 3.0.0 güncellemesi:

  • PlayStation Portal, artık herkese açık ağlara bağlanabilir. Oteller, kafeler ve havaalanları gibi yerlerde herkese açık bir ağ varsa cep telefonunuzu veya bilgisayarınızı kullanarak gerekli bilgileri (kimlik, şifre ve oda numarası gibi) girerek PS Portal’ınızı Wi-Fi’a bağlayabilirsiniz.
    • Herkese açık ağlara bağlanmak için PS Portal’ınızın ilk kurulumunun tamamlandığından emin olun. 
    • Çeşitli ülke ve bölgelerdeki düzenlemelere uymak için PS Portal, 5 GHz ağlar gibi belirli genel ağlara olan bağlantıları desteklemiyor olabilir.
  • Uzaktan Oynama sırasında ekrandaki dokunmatik yüzey alanını kullandığınızda, artık görsel geri bildirim göreceksiniz.
  • PS Portal’ınız artık kalan pil seviyesini ekranın sağ üst köşesindeki durum çubuğunda yüzde olarak gösterebilir. Hızlı menüyü açın, Ayarlar > Sistem > Pil bölümüne gidin ve ardından Pil Yüzdesini Göster öğesini açın.
  • Sistem yazılımı performansını ve kararlılığını iyileştirdik.
  • Bazı ekranlardaki mesajları ve kullanılabilirliği iyileştirdik.

PlayStation Portal kullanıcıları, el konsoluna gelen güncellemelerin detaylarını buradan öğrenebilirler. Aslına bakılırsa yeni güncelleme çok büyük yenilikler getirmese de öneml iyileştirmeler yaptığı söylenebilir.

Bu arada geçtiğimiz hafta PS5 için gelen 9.40 güncellemesi Discord ile doğrudan sesli sohbet özelliğiyle gelmişti. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.