Yeni Battlefield oyunu ekibe katılan eski askerler sayesinde daha gerçekçi olacak

EA stüdyosu Ripple Effect yeni bir Battlefield oyunu üzerinde çalışıyor. Oyuna dair herhangi bir bilgi verilmese de seride çıtayı yükselteceği öne sürülüyor.

Yayıncı, yeni Battlefield deneyimleri üzerinde tarihlerindeki en büyük ekibin çalıştığını açıklamıştı. Şimdi de bir sonraki oyunda gerçekçiliği artırmak için eski askerlerin tecrübelerinden yararlanacak.

Proje üzerinde şu anda DICE, Criterion, Motive ve Ripple Effect birlikte çalışıyor. Ripple Effect yakın zamanda Hire Our Heroes programı aracılığıyla iki eski askeri ekibine kattı.

Battlefield 2042

Battlefield ekibi veteranlardan tavsiye alıyor

Geliştirme ekibi, bir sonraki Battlefield oyununu daha gerçekçi bir deneyim haline getirmek için Madison Daugherty ve Aaron Johnson‘ın tecrübelerinden yararlanacak.

Madison Daugherty’nin kariyeri askeri polis olarak başladı. Ardından lojistik subayı ve tabur operasyon subayı oldu. Üçüncü Piyade Tümeni’ne atandı ve burada 30 Blackhawk helikopterinin dağıtım müfrezesi lideriydi.

EA’in Battlefield ekibiyle üç aylık iş birliğinin ardından Ripple Effect’e Ürün Yöneticisi olarak katıldı. Daugherty, “Gerçekçi askeri şeylerin nasıl göründüğü konusunda iyi geri bildirimlerde bulunabildim. Askeri gerçekçilik üzerine yönetici özetleri hazırladık.” diyor.

Ripple Effect’in yeni Ortak Oyun Yöneticisi Aaron Johnson ise eski bir yeşil bereli ve küçük birlik taktikleri eğitmeni. Kariyeri boyunca Afganistan’dan Japonya’ya ve birçok başka yere kadar görevlendirildi.

Johnson, “Orada ilk başta saldırı gücünü yönetmek ve onlara arazide manevra yaptırmak için bulunuyordum. Böylece, diğer taraftan bir yerlere hücumu yöneten adam bendim.” şeklinde konuştu.

Daha sonra, bir eğitmen olara, askerlere hareket etme, ateş etme ve çatışmada tıbbi yardım sağlama konusunda eğitim verdi. Artık tecrübelerini Battlefield ile sanal savaş alanlarına yansıtacak.

Geçen Şubat ayında tek oyunculu bir Battlefield oyunu üzerinde çalışan Ridgeline Games kapatılmıştı. Bir ay sonra DICE’ın yaratıcı yönetmeni Craig Morrison görevinden ayrıldı.

Yine de büyük bir ekip ve veteran isimlerle seri kararlı bir şekilde yoluna devam ediyor gibi görünüyor. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.