PlayStation Showcase uzun bir aranın ardından geri dönüyor

Uzun zamandır ortalıkta dolaşan söylentilerin ardından Sony bir sonraki PlayStation Showcase etkinliğini resmi olarak duyurdu.

PlayStation Showcase, 24 Mayıs Çarşamba günü TSİ 23:00’te geri dönecek. Bu etkinlik genellikle State of Play canlı yayınlarına göre nadir düzenlenir ve daha çarpıcı duyurulara sahne olur.

Sony, gösterinin bir saatten biraz fazla süreceğini ve dünyanın dört bir yanındaki en iyi stüdyolarda geliştirilmekte olan PS5 ve PSVR 2 oyunlarını sergileyeceğini onayladı.

Ayrıca PS Blog‘da yapılan duyuruda, PlayStation Studios, üçüncü parti geliştiriciler ve bağımsız yaratıcılardan büyüleyici oyunların yer aldığı da belirtildi.

PlayStation Showcase’i resmi YouTube ve Twitch kanallarından izleyebileceksiniz. Yayını sitemiz üzerinden de paylaşacağız.

Marvel's Spider-Man 2

PlayStation Showcase hangi oyunlarla karşımıza çıkacak?

Söylentiler, sonunda Marvel’s Spider-Man 2 tanıtımının geleceğini öne sürüyor. Oyunun sonbaharda çıkacağı düşünüldüğünde mantıklı.

Heyecanla beklenen devam oyununun çıkış tarihi henüz net olarak açıklanmadı ancak etkinlikte resmi olarak duyurulacağını düşünüyoruz. Belki de Marvel’s Wolverine? Kim bilir.

Öte yandan Mortal Kombat 1’in de etkinlikte yer alacağı olacağı konuşuluyor. NetherRealm bir süredir serinin yeniden başlatılacağına dair paylaşımlar yapıyordu.

Sony, PS5, Dualsense

Sony, yeni donanım duyurusuna dair ipucu vermedi ancak PlayStation Showcase sürprizlere açık bir gösteri. Daha önce bu yönde önemli bir iddia ortaya atılmıştı.

Bir önceki etkinlik Eylül 2021’de yapılmıştı. Canlı yayında Marvel’s Spider-Man 2, Marvel’s Wolverine, Alan Wake Remastered, Star Wars: KOTOR Remake ve daha birçok büyük oyun duyurulmuştu.

Beklentimiz yine büyük. Özellikle PlayStation Studios kanadından yeni duyurular geleceğini bilmek heyecan verici. Umuyoruz ki Naughty Dog, sessizliğini bozan stüdyolardan biri olur.

Yeni PlayStation Showcase gösterisinde oyunseverler için neler hazırlandığını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.