PlayStation, oynaması ücretsiz mobil oyunlar için yeni bir platform üzerinde çalışıyor

Sony tarafından verilen bir iş ilanı, PlayStation bölümünün oynaması ücretsiz mobil oyunlara odaklanan yeni bir platform üzerinde çalıştığına işaret ediyor.

Konsol devi, ‘Mobil Platform Mimarı’ için yeni bir iş ilanı yayınladı. İlanda aranan aday, PlayStation Studios Mobile departmanında çalışacak. Görev tanımı daha fazlasını detaylandırıyor.

“PlayStation Studios Mobile, oynaması ücretsiz mobil oyunlar geliştirmek, yayınlamak ve işletmek için PlayStation’ın platformunu tasarlayacak deneyimli bir yazılım mühendisi arıyor. Bu roldeki aday, platformun tasarımına ve uygulanmasına öncülük edecek; mobil oyunları PlayStation hizmetlerine bağlamak için şirket içi ekiplerle ortaklaşa çalışacak ve tüm mobil oyunların PlayStation’ın kalite standartlarını karşıladığından emin olacak.”

Sony, pozisyon için mobil oyun endüstrisinde 8 yıldan fazla profesyonel deneyim arıyor. Aday, mobil oyun platformu için sistem mimarisini, arka uç hizmetlerini tasarlayacak ve yüksek kaliteli yazılımın teslimini kolaylaştırmak için süreçleri yönetecek.

PlayStation App

Sony, son birkaç yıldır Apple, Kabam, Meta, Tencent, Super Evil Megacorp, Samsung, Niantic, Zynga, Riot gibi devlerde çalışmış yeteneklerden oluşan bir ekip kuruyor.

Geçen yıl mobil bölümü haftalar içinde iki üst düzey yöneticiyi kaybetti. Michail Katkoff, Rovio ve Zynga’da çalışmıştı ve Nicola Sebastini daha önce Apple Arcade’i yönetmişti. Yeni iş ilanı şirketin vazgeçmediğini gösteriyor.

Bu arada Xbox da kendi mobil oyun bölümü üzerinde çalışıyor. Şirket, Temmuz ayında App Store ve Google Play mağazasıyla rekabet edecek web tabanlı bir mobil oyun mağazası açmayı planlıyor.

Mağaza, Microsoft’un kendi oyunları ve bunların ek içerikleriyle başlangıç yapacak ve sonunda üçüncü parti yayıncılara da açılacak. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.