PlayStation ve Xbox, Fast Company tarafından 2021’in en önemli markaları arasında gösterildi

Önde gelen konsol üreticileri PlayStation ve Xbox, iş dünyasının önde gelen yayınlarından Fast Company tarafından derlenen “Brands That Matter” (Önemli Markalar) listesinde yer aldı. Liste, iş ve kültür üzerinde yadsınamaz bir etkisi olan şirketlerden oluşuyor.

Önemli Markalar arasında PlayStation ve Xbox’ın yanı sıra Adobe, Firefox, Ford, Hulu, IBM, Ikea, McDonald’s, NBA, Nike, Paypal, Philips, Popeyes ve daha birçok bilindik şirket yer aldı. Markalar, kendi alanının ötesinde yaptığı anlamlı çalışmalardan, küresel olarak her yerde bulunma ve geniş kültürel etkiye sahip olmaya kadar birçok açıdan değerlendirildi.

PlayStation ve Xbox, modern oyunculuğu yeniden tanımladı

PS5, Xbox Series X, Xbox Series S

Fast Company, Sony veya Microsoft gibi ana şirketlerin yerine, modern oyunculuğu yeniden tanımladığı için konsol markalarını listeye aldı. Açıklamaya göre PlayStation 5, pandemi ve çip krizi nedeniyle arz kısıtlamaları karşısında rekorlar kırmaya ve yüksek talep görmeye devam etti. Ayrıca “PS5 nereden alınır” sorusu 2020 yılında Google’da alışverişle ilgili en popüler aramaydı.

Xbox Series X/S ise Microsoft’un şimdiye kadarki en hızlı satan konsolu olarak öne çıktı. Xbox bu yıl 20. yıl dönümünü kutluyor ve popüler kültüre yönelik hamleleriyle dikkat çekiyor. Şimdiye kadar Adidas, SpongeBob, Teenage Mutant Ninja Turtles, Marvel’s Shang-Chi, hatta sakız markası Trolli’ye kadar birçok markayla iş birliği yaptılar.

Fast Company tarafından yayınlanan listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz. PlayStation, son yıllarda oyun sektörünün yanı sıra film ve eğlence tarafında da önemli atılımlar yapmaya başladı. Öte yandan Xbox, oyuncu dostu Game Pass hizmetiyle önemli atılım yaptı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.